BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Biegacz górski z Rumi najlepszy w swojej kategorii wiekowej

Biegacz górski z Rumi najlepszy w swojej kategorii wiekowej27.06.2023 r.

Konrad Wyganowski podczas biegu

Rumianin Konrad Wyganowski, niezrzeszony biegacz górski, odniósł kolejny sukces. Podczas odbywających się 25 czerwca w okolicach Lęborka zawodów z cyklu Pomerania Trail reprezentował miasto na dystansie 24 kilometrów. Pokonanie trasy przebiegającej przez okoliczne wzgórza zajęło mu 1 godzinę i 57 minut, co pozwoliło uplasować się tuż za podium, na 4. miejscu w kategorii open, a tym samym zwyciężyć w kategorii wiekowej M40 (mężczyźni od 40 do 49 lat).

Trasy wyścigów poprowadzone w malowniczej okolicy jak zwykle spełniły oczekiwania biegaczy. Poza mocną czołówką biegu największym rywalem uczestników okazała się upalna pogoda, ale kąpiel w jeziorze po dotarciu do mety zrekompensowała dyskomfort termiczny.