Wtorek, 21 Wrzesień 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Brakuje krwi. Rumia organizuje kolejną zbiórkę


Brakuje krwi. Rumia organizuje kolejną zbiórkęf12.07.2021 r.

Brakuje krwi. Rumia organizuje kolejną zbiórkę

Zbliża się trzecia spośród czterech zaplanowanych na ten rok miejskich zbiórek krwi w Rumi. Personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku będzie czekał na potencjalnych dawców 24 lipca w hali tutejszego MOSiR-u (ul. Mickiewicza 49). Chętni muszą dokonać telefonicznej rejestracji.

W związku z sytuacją pandemiczną organizatorów miejskiej zbiórki krwi nadal obowiązują szczególne środki ostrożności, dlatego rejestracja odbywa się wyłącznie telefonicznie. Zapisów, na konkretną godzinę, można dokonać pod numerem: 58 679 65 71 (telefon czynny w godzinach: pon. 9:00-17:00; wt.-pt. 7:30-15:30). Wszyscy uczestnicy akcji będą zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, zostanie im również zmierzona temperatura. Każdy, kto odda krew, otrzyma standardowy zestaw podarunkowy od RCKiK oraz miejskie gadżety.

Podczas akcji hala sportowa MOSiR-u ponownie zamieni się w swoiste centrum krwiodawstwa. Szatnie będą gabinetami lekarskimi, korytarze poczekalniami, a na boisku halowym staną fotele przystosowane do poboru krwi. Dzięki telefonicznym zapisom i umawianiu potencjalnych dawców na konkretną godzinę cały proces związany z poborem krwi przebiega wyjątkowo sprawnie.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego.


Podczas minionej zbiórki krwi w Rumi, która odbyła się 15 maja, na apel mimo pandemii odpowiedziało 109 osób, z czego 77 mogło podzielić się życiodajnym płynem. Łącznie udało się zebrać niespełna 35 litrów krwi, która zasiliła zasoby RCKiK w Gdańsku.

 

Kalendarz wydarzeń