Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Burmistrz Michał Pasieczny otrzymał medal od Polskiego Związku Działkowców


Burmistrz Michał Pasieczny otrzymał medal od Polskiego Związku Działkowców28.06.2022 r.

Od lewej: Mieczysław Kamiński, Michał Pasieczny, Andrzej Łockiewicz

Polski Związek Działkowców uhonorował burmistrza Michała Pasiecznego medalem Bene Meritus za działania podjęte na rzecz stowarzyszenia. Odznaczenie zostało wręczone podczas uroczystej sesji absolutoryjnej, która odbywała się 23 czerwca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wybity z okazji 40-lecia istnienia Polskiego Związku Działkowców medal został wręczony przez Mieczysława Kamińskiego, prezesa okręgu pomorskiego i Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Janowo”, któremu towarzyszył Andrzej Łockiewicz, członek Okręgowej Rady Pomorskiej Polskiego Związku Działkowców i dyrektor biura okręgu pomorskiego.

Na terenie Rumi mamy trzy rodzinne ogrody działkowe: ogród imienia pułkownika Stanisława Dąbka, ogród imienia Antoniego Abrahama i ogród „Janowo”. Zarządy tych trzech ogrodów wystąpiły do prezesa Polskiego Związku Działkowców z prośbą o uhonorowanie pana burmistrza medalem za to, co robi dla działkowców i ogrodów, dla całego okręgu, a mamy ponad 220 ogrodów, co daje około 80 tysięcy działkowców. Nasza organizacja doceniła to, co robi dla nas pan burmistrz, stąd wręczamy medal w imieniu prezesa Związku Eugeniusza Kondrackiego – powiedział Mieczysław Kamiński.

Jak czytamy w uzasadnieniu zamieszczonym na stronie internetowej Polskiego Związku Działkowców, Michał Pasieczny pomaga stowarzyszeniu, odkąd objął stanowisko burmistrza Rumi. Społeczność ta czuje jego życzliwość, otwartość i chęć współpracy. Działkowcy dostrzegają również starania i zaangażowanie w działania zmierzające do pozostawienia rumskich ogrodów w nienaruszonym stanie. Działkowcy podkreślają, że trudne tematy związane z modernizacją układu komunikacyjnego i częściową likwidacją ogrodów działkowych burmistrz stara się procedować w możliwie najkorzystniejszy dla nich sposób. Przykładem może być przebudowa ulicy Działkowców, gdzie w ramach rekompensaty za utracony teren Rodzinny Ogród Działkowy imienia pułkownika Stanisława Dąbka zyskał 20 działek.

Chciałem bardzo serdecznie podziękować, ponieważ była to dla mnie naprawdę wielka niespodzianka i wyróżnienie. Jest to jednak wyróżnienie dla całego zespołu: dla naszych wspaniałych radnych, dla wspaniałych urzędników żyjących tą pracą, osób działających na rzecz miasta i mieszkańców. Efektem ich pracy jest między innymi zieleń w mieście, która pojawia się na tak dużą skalę – przyznał burmistrz Michał Pasieczny. – Z ogrodami działkowymi w Rumi od samego początku fantastycznie się współpracuje, ze wszystkimi zarządami. Przykładem może być inwestycja realizowana na ulicy Działkowców. Nie oszukujmy się, w naszym mieście ogrody działkowe są wspaniałym terenem buforowym pomiędzy jedną a drugą zabudową, pomiędzy terenami przemysłowymi a mieszkaniowymi. Wspólnie walczymy o to, aby tej dostępnej dla mieszkańców zieleni było jak najwięcej – dodał.

Mieczysław Kamiński, prezes okręgu pomorskiego i Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Janowo” Andrzej Łockiewicz, członek Okręgowej Rady Pomorskiej Polskiego Związku Działkowców i dyrektor biura okręgu pomorskiego Moment wręczenia medalu i dyplomu Moment wręczenia medalu i dyplomu Moment wręczenia medalu i dyplomu, Mieczysław Kamiński i Michał Pasieczny Michał Pasieczny i Andrzej Łockiewicz Medal Bene Meritus wybity z okazji 40-lecia istnienia Polskiego Związku Działkowców Od lewej: Mieczysław Kamiński, Michał Pasieczny, Andrzej Łockiewicz Od lewej: Krzysztof Woźniak, Mieczysław Kamiński, Michał Pasieczny, Andrzej Łockiewicz, Mariusz Łuczyk

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń