Piątek, 23 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Chcesz rozwijać pasje? Przyjdź na zajęcia do MDK-u


Chcesz rozwijać pasje? Przyjdź na zajęcia do MDK-u18.09.2023 r.

Wrzesień to bardzo gorący czas dla dzieci w wieku szkolnym oraz ich rodziców, na nowo trzeba wejść w rytm nauki. Dorośli nierzadko muszą decydować, czy i na jakie zajęcia pozalekcyjne posłać swoje pociechy. Miejski Dom Kultury w Rumi proponuje wszechstronny rozwój przez taniec, plastykę i śpiew.

Sekcja plastyczna

Uczestniczka sekcji plastycznej

Zajęcia prowadzone przez Beatę Went od wielu lat cieszą się ogromną popularnością, a wolne miejsca rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. W tym roku na plastykę do MDK-u będzie przychodzić około 160 osób, są to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia prowadzone są w godzinach dopasowanych do planu lekcji, są zatem grupy przedpołudniowe i popołudniowe. Całoroczną pracę zwieńczy wernisaż prac malarskich w czerwcu.

Taniec dla małych i dużych

Zajęcia rytmiczno-taneczne prowadzone przez Katarzynę Plichtę podzielone zostały na cztery grupy wiekowe: 4-latki, 5- i 6-latki, uczniowie klas I-II oraz uczniowie klas III-V. Dla najmłodszych zajęcia zaplanowano raz w tygodniu, dla pozostałych grup dwa razy w tygodniu.

Zajęcia ruchowo-taneczne dla młodzieży

Anna Kozub zaprasza na prawdziwą przygodę zwieńczoną krótkim spektaklem i nagraniem filmowym. Clip Class to zajęcia w małej grupie, które pozwolą poznać świat sztuki od podszewki. W programie: doskonalenie warsztatu aktorskiego i ruchowego, spotkania z ciekawymi gośćmi, wycieczki do teatru i kina, praca nad choreografią oraz kostiumami. Na te zajęcia trwają jeszcze zapisy pod adresem mailowym: zapisy@domkulturyrumia.pl, oferta skierowana jest do młodzieży szkolnej. Około 90-minutowe spotkania zaplanowano na wtorki, na godzinę 18:00, w MDK-u.

Zajęcia Clip Class

Maluszki poznają rytm i dźwięki

Śpiewanki to spotkania dla rodziców z dziećmi w wieku do 2 lat i od 2 do 4 lat, prowadzi je również Anna Kozub. Umuzykalnianie najmłodszych odbywa się w poniedziałki – pierwsza grupa spotyka się o godzinie 11:00, a druga o godzinie 11:45.

Śpiewające dzieci i młodzież

Instruktor MDK-u Krzysztof Brzozowski prowadzi próby międzyszkolnego chóru dziecięco-młodzieżowego. Minimalny wiek uczestnika to 9 lat. Wystarczy przyjść na spotkanie i przejść przesłuchanie. Próby odbywają się w środy o godzinie 16:30. Chór występował już na dużych miejskich wydarzeniach, m.in. koncercie niepodległościowym czy koncercie kolędowym zespołu Pectus.

Śpiew, pianino i aktorstwo dla wszystkich

W piątki między godziną 14:00 a 20:00 odbywają się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w klasach muzycznej i teatralnej. Są to: gra na pianinie, kształcenie słuchu, śpiew, praca z tremą, dykcja, autoprezentacja, praca na scenie. Godziny spotkań ustalane są indywidualnie pod numerem telefonu: 519 671 070.

Zespół i chór dla dorosłych

Wielbiciele śpiewu w sile wieku mogą dołączyć do Chóru Kaszubskiego „Rumianie”, który przeprowadza próby w poniedziałki i środy o godzinie 16:00 w MDK-u. Chór pielęgnuje muzykę i tradycje kaszubskie. Uświetnia wydarzenia związane z regionem, ale także odwiedza placówki oświatowe, prezentując najmłodszym kulturę Kaszub.

W MDK-u spotyka się także Żeński Zespół Wokalny „MUZAika” prezentujący bogaty repertuar piosenek pozwalających słuchaczom rozmarzyć się, wzruszyć, uśmiechnąć i dostrzec piękno w codzienności. Spotkania odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach 17:30-19:30. W szeregi obu zespołów zaprasza dyrygent Marzena Graczyk, wystarczy przyjść na próbę.

Zajęcia pozaszkolne, a przede wszystkim zajęcia artystyczne, jakie prowadzi Miejski Dom Kultury w Rumi, rozwijają dzieci wielowymiarowo. Począwszy od zaszczepienia pasji, która w życiu pełni ważną funkcję poczucia spełnienia, po budowanie samoświadomości, wzmacnianie poczucia wartości i nawiązywanie relacji z rówieśnikami, którzy mówią tym samym językiem – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor jednostki.

Dostrzegani przez media

Materiał telewizyjny Dzien Dobry TVN realizowany w MDK-u

Oferta MDK-u to ciekawa propozycja dla tych, którzy szukają zajęć w rozsądnej cenie. W ostatnim czasie rumską jednostką zainteresowała się telewizja śniadaniowa Dzień Dobry TVN, która przyjechała z kamerą, by nagrać materiał i opowiedzieć na jej przykładzie, jak można zorganizować czas pozalekcyjny swojemu dziecku, nie obciążając za mocno domowego budżetu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej mdk.rumia.pl oraz w mediach społecznościowych.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń