Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Chodziarze z Rumi znaleźli się w czołówce mistrzostw Europy

Chodziarze z Rumi znaleźli się w czołówce mistrzostw Europy09.10.2023 r.

We włoskiej Pescarze odbywały się 22. Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters. Impreza sportowa trwała od 21 września do 1 października. Wśród zawodników nie zabrakło reprezentantów Rumi.

Wraz z żoną Iwoną rywalizowaliśmy w chodzie sportowym na dystansach 5, 10 i 20 kilometrów. Ze startu na start poprawiałem swoje osiągnięcia. Na dystansie 5 km uplasowałem się na 5. miejscu. Na dystansie 10 km linię mety przekroczyłem na 4. Miejscu. Natomiast na dystansie 20 km wywalczyłem tytuł wicemistrza Europy Masters w kategorii M45. Ponadto na dystansie 10 km wspólnie z olimpijczykiem Tomaszem Lipcem oraz Sebastianem Karpińskim wywalczyliśmy drużynowo złoty medal mistrzostw Europy – relacjonuje Grzegorz Grinholc, sportowiec, nauczyciel wychowania fizycznego oraz radny powiatowy.

Dobrze zaprezentowała się również Iwona Grinholc – żona wicemistrza Europy – która na dystansie 5 km w chodzie sportowym uplasowała się na 6. miejscu, na dystansie 10 km zajęła 8. lokatę, a w swoim debiucie na dystansie 20 km ostatecznie znalazła się na 5. miejscu.

Pełne wyniki.

Przebieg zawodów Iwona i Grzegorz Grinholcowie Przebieg zawodów Grzegorz Grinholc drugi na podium Iwona i Grzegorz Grinholcowie Iwona i Grzegorz Grinholcowie