Środa, 29 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Działacze sportu i kultury nagrodzeni przez burmistrza


Działacze sportu i kultury nagrodzeni przez burmistrza21.06.2018 r.


Trzynaście osób otrzymało nagrody burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe i kulturalne w roku 2017. Wśród laureatów znaleźli się artyści, społecznicy, zawodnicy i trenerzy. Uroczystość odbyła się w czwartek (21 czerwca) w Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Kapituła otrzymała 5 wniosków o przyznanie nagrody burmistrza Rumi w zakresie kultury, 6 zgłoszeń o przyznanie wyróżnienia zawodnikom,  a także 2 wnioski dotyczące trenerów. Wszystkie propozycje zostały zaakceptowane. Podczas uroczystości składali gratulacje i wręczali nagrody burmistrz Michał Pasieczny oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

W zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania lub ochrony kultury w roku 2017 nagrody burmistrza Rumi otrzymali: Krzysztof Brzozowski, Irena Gaj, Adela Szramkowska, Leszek Winczewski oraz  Krystyna Laskowicz.

Za wyniki sportowe, które odnieśli w ubiegłym roku jako indywidualni zawodnicy, nagrody burmistrza otrzymali: Natalia Dawidowska, Zofia Melzer, Julia Susek, Zuzanna Moskal, Marta Żurek oraz Bartłomiej Ogdowski.

Natomiast wśród trenerów, szkolących zawodników osiągających bardzo dobre wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie, odznaczyli się: Benedykt Król oraz Robert Niewiedziała.

Sylwetki laureatów:

Krzysztof Brzozowski – dyrygent, wokalista, pedagog i animator kultury. Od ponad dwudziestu lat realizuje misje szerzenia kultury, aktywizacji artystycznej mieszkańców i wspierania inicjatyw organizacji pozarządowych w zakresie sztuki chóralnej. Działalność artystyczna Krzysztofa Brzozowskiego jest wsparciem dla wielu wydarzeń kulturalnych w miejskim kalendarzu imprez. Nagrodę burmistrza Rumi otrzymuje za całokształt dokonań w dziedzinie upowszechniania kultury.

Irena Gaj – od ponad 26 lat instruktor w Miejskim Domu Kultury w Rumi, a od kilkunastu lat członek Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Niezwykle aktywna, z wielkim zaangażowaniem organizuje i koordynuje imprezy kulturalne na rzecz miasta, kultury regionu oraz mieszkańców. Nagrodę burmistrza Rumi otrzymuje za całokształt dokonań w dziedzinie upowszechniania kultury.

Adela Szramkowska – prezes Oddziału Parafialnej Akcji Katolickiej przy Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, członek zarządu Diecezjalnej Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej. Organizator Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych i wielu innych konkursów na rzecz miasta i regionu. Nagrodę burmistrza Rumi otrzymuje za całokształt dokonań w dziedzinie upowszechniania kultury.

Leszek Winczewski – dyrektor Domu Kultury SM „Janowo”. Radny powiatowy, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Inicjator wielu projektów artystycznych, organizator imprez plenerowych i konferansjer wielu wydarzeń. Animator Kultury. Człowiek orkiestra. Nagrodę burmistrza Rumi otrzymuje za całokształt dokonań w dziedzinie upowszechniania kultury.

Krystyna Laskowicz – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi. Dzięki zaangażowaniu Krystyny Laskowicz powstało nowoczesne centrum kultury, jakim niewątpliwie jest Stacja Kultura, która w 2016 roku została uznana za najpiękniejszą bibliotekę świata. Od tego  czasu odnotowano największy w historii biblioteki wskaźnik czytelników, a udział mieszkańców w spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Stację Kultura wciąż rośnie. Nagrodę burmistrza Rumi otrzymuje za całokształt dokonań w dziedzinie upowszechniania kultury.

Natalia Dawidowska – zawodniczka UKS „Siódemka” Rumia. Uprawia bieg na orientację od 2009 roku. Systematycznie uzyskuje wysokie wyniki sportowe. W 2017 r. uzyskała I klasę sportową, zajęła 4. miejsce w ogólnopolskim rankingu Polskiego Związku Orientacji Sportowej oraz 3. i 4. miejsce na mistrzostwach Polski.

Zofia Melzer – zawodniczka UKS „Siódemka” Rumia. Uprawia bieg na orientację od 2010 roku. Systematycznie uzyskuje wysokie wyniki sportowe. W 2017 r. uzyskała I klasę sportową i zajęła 1. miejsce na mistrzostwach Polski.

Julia Susek – zawodniczka UKS „Siódemka” Rumia. Uprawia  bieg na orientację od 2009 roku. Systematycznie uzyskuje wysokie wyniki sportowe. W 2017 r. uzyskała I klasę sportową, zajęła 2. miejsce w ogólnopolskim rankingu Polskiego Związku Orientacji Sportowej oraz dwa 1. miejsca i dwa 2. miejsca na mistrzostwach Polski.

Zuzanna Moskal – zawodniczka UKS „Siódemka” Rumia. Uprawia bieg na orientację od 2009 roku. Systematycznie uzyskuje wysokie wyniki sportowe. W 2017 r. uzyskała I klasę sportową, zajęła 1. i 6. miejsce na mistrzostwach Polski.

Marta Żurek – zawodniczka UKS „Siódemka” Rumia. Uprawia bieg na orientację od 2010 roku. Systematycznie uzyskuje wysokie wyniki sportowe. W 2017 r. uzyskała I klasę sportową, zajęła 1. miejsce na mistrzostwach Polski.

Bartłomiej Ogdowski – zawodnik UKS „Siódemka” Rumia. Uprawia bieg na orientację od 2008 roku. Systematycznie uzyskuje wysokie wyniki sportowe. W 2017 r. uzyskał I klasę sportową, zajął 6. miejsce w ogólnopolskim rankingu Polskiego Związku Orientacji Sportowej oraz 2., 3. i 6. miejsce na mistrzostwach Polski.

Benedykt Król – wieloletni trener juniorek i juniorek młodszych w UKS „Siódemka” Rumia. Wychowawca wielu pokoleń młodzieży w biegu na orientację. Jego zawodniczki uzyskują wysokie wyniki sportowe w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, m.in.  powołanie do kadry Polski juniorów, 6 medali na Mistrzostwach Polski: 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.

Robert Niewiedziała – trener juniorów i juniorów młodszych w UKS „Siódemka” Rumia. Jego zawodnicy uzyskują wysokie wyniki sportowe w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, m.in. 2 medale na mistrzostwach Polski: 1 srebrny i 1 brązowy.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń