Poniedziałek, 14 Czerwiec 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Dzieci spotkały się z Joanną Krzyżanek


Dzieci spotkały się z Joanną Krzyżanekf13.10.2020 r.

Dzieci spotkały się z Joanną Krzyżanek

W miniony czwartek (8 października) w Stacji Kultura odbyło się spotkanie autorskie i warsztaty z Joanną Krzyżanek, autorką książek dla młodszych czytelników.

Dzieci posłuchały opowiastki o kurze Adeli i Ymelce, zajrzały do opisywanych w książkach przez autorkę domostw oraz własnoręcznie wykonały małe drewniane domki.  

Zabawy i śmiechu było co niemiara! Każdy pomysł, który zrodził się w głowie dziecka, znalazł swoje odbicie w pracy. Powstały różne domki, m.in. z warzywnymi ogrodami na dachu, z mieszkańcem relaksującym się na hamaku, z rozległymi podwórkami. Każdy uczestnik spotkania powędrował zadowolony do domu z własnym domkiem na pamiątkę.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Od baśni do fantasy”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Joanna Krzyżanek w Stacji Kultura. Fot. Aga Doborzyńska Joanna Krzyżanek w Stacji Kultura. Fot. Aga Doborzyńska Joanna Krzyżanek w Stacji Kultura. Fot. Aga Doborzyńska Joanna Krzyżanek w Stacji Kultura. Fot. Aga Doborzyńska Joanna Krzyżanek w Stacji Kultura. Fot. Aga Doborzyńska Joanna Krzyżanek w Stacji Kultura. Fot. Aga Doborzyńska

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń