Sobota, 02 lipca 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Dzięki wiedzy o Unii Europejskiej zdobyli nagrody


Dzięki wiedzy o Unii Europejskiej zdobyli nagrodyf19.05.2022 r.

Dzięki wiedzy o Unii Europejskiej zdobyli nagrody

Unijne struktury, symbole narodowe, obiekty architektoniczne, słynne osoby, a nawet geografia, historia i kultura państw członkowskich – między innymi z takimi kategoriami musieli się zmierzyć uczestnicy interaktywnego quizu organizowanego przez Urząd Miasta Rumi. Po serii wymagających pytań i zadań praktycznych zwycięzcami w obu grupach wiekowych okazali się uczniowie Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi.

Druga edycja interaktywnego quizu wiedzy o Unii Europejskiej, realizowanego w ramach kampanii „Rumia oczami dzieci”, została zorganizowana 18 maja w Klubie Integracji Społecznej przy ul. Sabata. Uczestnikami konkursu byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego, Szkoły Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły, Szkoły Podstawowej nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego, Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy, Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny.

Podczas turnieju młodzież musiała się wykazać wszechstronną wiedzą na temat wspólnoty oraz umiejętnością podejmowania decyzji pod presją czasu. Do zadań uczniów należało m.in. łączenie nazw państw z symbolami narodowymi, odróżnianie prawdziwych informacji od fałszywych, a także wskazywanie dat, w których dochodziło do przełomowych dla Unii Europejskiej wydarzeń.

Emocjonująca bitwa na wiedzę, która została przeprowadzona wśród uczniów klas IV i V, zakończyła się zwycięstwem Jana Śledzia i Jana Jurczaka z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej. Natomiast Amelia Kumiszcza i Milena Budny, również reprezentujące „Ekologa”, okazały się najlepsze wśród klas VI i VII.

Wszyscy uczestnicy quizu, w podziękowaniu za trud włożony w przygotowania, otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, natomiast zdobywcy pierwszych miejsc dostali dodatkowo smartwatche. Upominki wręczał wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, który tego dnia pełnił funkcję przewodniczącego komisji konkursowej.

Wszystkim uczestnikom gratuluję, a opiekunom dziękuję za tak wszechstronne przygotowanie podopiecznych. Pytania i zadania praktyczne nie były łatwe, wymagały sporej wiedzy na temat Unii Europejskiej i państw członkowskich, dlatego jestem pod wrażeniem wyników, jakie osiągnęła nasza młodzież – podkreśla Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi do spraw społecznych. – Ogromnie dziękuję też przedstawicielom Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej” i europosłom, którzy specjalnie na nasz quiz nagrali materiały filmowe zwieńczone pytaniami. Było to wspaniałe urozmaicenie tego konkursu – podsumowuje.

Partnerem organizowanego przez urząd miasta wydarzenia było Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”. Nagrody dla finalistów zasponsorowała firma Orlex Maciej Gębarowski.

Jan Śledz i Jan Jurczak z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej Zuzanna Cholewińska i Amelia Siedliska (Szkoła Podstawowa nr 1)
Szymon Gostkowski i Tomasz Filipski (Szkoła Podstawowa nr 4 – drużyna II)
Alicja Kałędkiewicz i Eliza Lewnau (Szkoła Podstawowa nr 8 – drużyna I) Filip Ciechomski i Michał Walewski (Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek) Laptop, na którym wyświetlana była prezentacja konkursowa Opiekunka wykonująca zdjęcie dzieciom Uczestnicy odpowiadający na pytanie zadane przez Dominikę Ćosić, korespondentkę z Brukseli Uczestnicy odpowiadający na pytanie zamknięte Alicja Kałędkiewicz i Eliza Lewnau (Szkoła Podstawowa nr 8 – drużyna I) Ríkharður Elíson i Karol Piotrowiak (Szkoła Podstawowa nr 8 – drużyna II)
Uczestnicy odpowiadający na pytanie dotycząca kraju pochodzenia potraw Amelia Wołosewicz i Miłosława Waśkowska (Szkoła Podstawowa nr 4 – drużyna I)



Sprawdzanie odpowiedzi udzielanych przez uczestników Materiał filmowy z pytaniem od Bartosza Arłukowicza, posła do Parlamentu Europejskiego Filip Ciechomski i Michał Walewski (Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek) Przemawiający wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Zwycięzcy swojej kategorii wiekowej: Jan Śledz i Jan Jurczak z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej, obok wiceburmistrz Piotr Wit... Amelia Wołosewicz i Miłosława Waśkowska (Szkoła Podstawowa nr 4 – drużyna I), obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Szymon Gostkowski i Tomasz Filipski (Szkoła Podstawowa nr 4 – drużyna II), obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Alicja Kałędkiewicz i Eliza Lewnau (Szkoła Podstawowa nr 8 – drużyna I), obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Ríkharður Elíson i Karol Piotrowiak (Szkoła Podstawowa nr 8 – drużyna II). obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Filip Ciechomski i Michał Walewski (Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek), obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Zuzanna Cholewińska i Amelia Siedliska (Szkoła Podstawowa nr 1), obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Zdjęcie uczestników kategorii klas IV-V Szymon Bogdanis i Magdalena Bodnar (Szkoła Podstawowa nr 1) Paweł Kupc i Franciszek Oreszke (Szkoła Podstawowa nr 7 – drużyna I)
Amelia Kumiszcza i Milena Budny (Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna)
Anastazja Pawłowska i Antonia Roman (Szkoła Podstawowa nr 10 – drużyna I)
Maja Trawińska i Laura Koźlak (Szkoła Podstawowa nr 6 )
Olga Lubocka i Oskar Szczęsny (Szkoła Podstawowa nr 7 – drużyna II)
Balony dekorujące salę Klubu Integracji Społecznej Materiał filmowy przesłany przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka Szymon Bogdanis i Magdalena Bodnar (Szkoła Podstawowa nr 1) Anastazja Pawłowska i Antonia Roman (Szkoła Podstawowa nr 10 – drużyna I)
Maja Trawińska i Laura Koźlak (Szkoła Podstawowa nr 6 )
Anastazja Pawłowska i Antonia Roman (Szkoła Podstawowa nr 10 – drużyna I)
Amelia Kumiszcza i Milena Budny (Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna)
Anastazja Pawłowska i Antonia Roman (Szkoła Podstawowa nr 10 – drużyna I)
Zadanie z serii „Prawda czy fałsz” Uczestnicy udzielający odpowiedzi na pytanie zamknięte Uczestnicy musieli zidentyfikować postacie z bajek Balony dekorujące pomieszczenie Klubu Integracji Społecznej w Rumi Amelia Kumiszcza i Milena Budny (Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna), obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Szymon Bogdanis i Magdalena Bodnar (Szkoła Podstawowa nr 1), obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Anastazja Pawłowska i Antonia Roman (Szkoła Podstawowa nr 10 – drużyna I), obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Zuzanna Kiełb i Maria Siembida (Szkoła Podstawowa nr 10 – drużyna II), obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt
Olga Lubocka i Oskar Szczęsny (Szkoła Podstawowa nr 7 – drużyna II), obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Paweł Kupc i Franciszek Oreszke (Szkoła Podstawowa nr 7 – drużyna I), obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Maja Trawińska i Laura Koźlak (Szkoła Podstawowa nr 6 ), obok wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Zdjęcie uczestników konkursu w kategorii klas VI-VII Zuzanna Kiełb i Maria Siembida (Szkoła Podstawowa nr 10 – drużyna II) oraz Anastazja Pawłowska i Antonia Roman (Szkoła Podstawowa nr 10...

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń