Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Dzień Dziecka w Rumi pod znakiem sportu i ekologii


Dzień Dziecka w Rumi pod znakiem sportu i ekologii06.06.2023 r.

Konkurencje sportowe, w których mogły brać udział dzieci

Propagując wychowanie poprzez sport i proekologiczne nawyki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi już po raz czwarty zaprosił mieszkańców do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Główną atrakcją odbywającego się przy ulicy Bukowej festynu był festiwal dmuchańców.

Organizowane przez MOSiR bezpłatne wydarzenie odbyło się 3 czerwca na kompleksie boisk przy ul. Bukowej. Na najmłodszych czekały warsztaty ekologiczne, harcerska gra terenowa oraz strefa komercyjna z zabawkami i gastronomią. Największą atrakcją były jednak liczne dmuchańce, z których dzieci mogły korzystać do woli po ukończeniu sześciu konkurencji rekreacyjno-sportowych. Najmłodsi, zachęceni nagrodą, rzucali piłkami do celu, grali w unihokej, skakali przez drabinkę koordynacyjną oraz na piłce, a także pokonywali tor przeszkód. Nad przebiegiem sportowych zmagań czuwali przedstawiciele urzędu miasta, radni, nauczyciele, społecznicy i trenerzy.

Partnerami wydarzenia odbywającego się pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego byli: deweloper Euro Styl, PEWIK Gdynia oraz Rumia Invest Park.

Uczestnicy konkurencji sportowych Uczestnicy konkurencji sportowych Uczestnicy konkurencji sportowych Uczestnicy konkurencji sportowych Uczestnicy konkurencji sportowych Uczestnicy konkurencji sportowych Uczestnicy konkurencji sportowych Uczestnicy konkurencji sportowych Radny Marcin Kaczmarek przybijający pieczątkę Uczestnicy konkurencji sportowych Uczestnicy konkurencji sportowych Uczestnicy konkurencji sportowych Dzieci korzystające z dmuchańców Dzieci korzystające z dmuchańców Uczestnicy wydarzenia Zbiornik z wodą pitną ufundowany przez PEWIK Dzieci korzystające z dmuchańców Dzieci korzystające z dmuchańców Dzieci korzystające z dmuchańców Stanowisko harcerzy Stanowisko z warsztatami ekologicznymi Uczestnicy konkurencji sportowych

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń