Niedziela, 14 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Dziesięciu najlepszych ósmoklasistów docenionych przez burmistrza


Dziesięciu najlepszych ósmoklasistów docenionych przez burmistrza26.06.2023 r.

Wiceburmistrz Piotr Wittbrodt z nagrodzonymi ósmoklasistami

Dziesięciu tegorocznych absolwentów rumskich szkół podstawowych, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen i wyróżnili się dodatkowymi osiągnięciami, zostało uhonorowanych przez burmistrza.

Uroczystość wręczenia wyróżnień dla najlepszych absolwentów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023 odbyła się 22 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Ósmoklasistom towarzyszyli rodzice, opiekunowie, nauczyciele, wychowawcy i dyrektorzy. Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczył laureatom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Przede wszystkim gratuluję absolwentom, ponieważ wasze sukcesy to efekt wielogodzinnej pracy i wielu wyrzeczeń. Dziękuję i także gratuluję rodzicom, opiekunom, wychowawcom, nauczycielom i dyrektorom, bo bez waszej pomocy i zaangażowania tych osiągnięć by nie było – powiedział podczas uroczystości Piotr Wittbrodt. – Zakończenie ósmej klasy jest jednoznaczne z opuszczeniem murów szkoły podstawowej, dlatego życzę wam nie tylko udanych wakacji, ale również, by nawiązane w podstawówce przyjaźnie przetrwały kolejne lata. Odpocznijcie, naładujcie baterie i wracajcie do nauki. Jestem przekonany, że jeszcze o was usłyszymy – dodał wiceburmistrz do spraw społecznych.


Sylwetki nagrodzonych:

 • Antonina Kasprzycka-Buc – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego. Jest bardzo zdolna i pracowita, przez cały okres nauki osiągała wyróżniające wyniki. Wykazuje się dużą empatią, angażuje się w życie klasy, szkoły i środowiska lokalnego. Służy pomocą i reaguje na wyrządzaną innym niesprawiedliwość. Godnie reprezentowała społeczność szkolną, zajmując wysokie lokaty w konkursach – jest między innymi finalistką 19. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu „Wyspa zagadek 2019”.
   
 • Alicja Mierzejewska – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka. Jest wzorową uczennicą, osiąga wysokie wyniki w nauce i sukcesy w konkursach artystycznych, a jej średnia ocen w ostatnim roku szkolnym wyniosła 5,35. Uczestniczyła w życiu placówki, pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Alicja wyróżnia się zaangażowaniem oraz wysoką kulturą osobistą, a także pozytywnie wpływa na otoczenie i jest wartościowym członkiem lokalnej społeczności.
   
 • Wiktoria Zmuda – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego. Jest sumienną, ambitną, pracowitą i wszechstronnie uzdolnioną uczennicą. Osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce, jej średnia ocen w ostatnim roku szkolnym wynosi 6,0. Chętnie uczestniczyła w zajęciach koła matematycznego i polonistycznego. Wielokrotnie spotykała się dodatkowo z nauczycielkami tych dwóch przedmiotów, przygotowując się do konkursów. Jej wiedza z matematyki i języka polskiego znacznie wykracza poza zakres szkoły podstawowej, co wynika z jej samodzielnych poszukiwań oraz pracy pod kierunkiem nauczycieli. Osiąga liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych z języka polskiego i matematyki.
   
 • Weronika Sławianowska – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły. Ukończyła placówkę ze średnią ocen 5,89 oraz zachowaniem wzorowym. Wielokrotnie uczestniczyła w konkursach międzyszkolnych z różnych dziedzin, w tym: matematyki, muzyki, języka angielskiego. W roku szkolnym 2022/2023 została przewodniczącą samorządu uczniowskiego, udzielała się także jako wolontariusz w szkolnym kole Caritasu. W 2023 roku zdobyła tytuł najlepszego sportowca szkoły wśród dziewcząt. Weronika interesuje się sportem także poza szkołą, jest zawodniczką unihokeja w klubie Sportland Olimpia Osowa Gdańsk. Wraz z drużyną zajęła pierwsze miejsce w finale mistrzostw Polski młodziczek, pierwsze miejsce w półfinale mistrzostw Polski juniorek młodszych oraz piąte miejsce w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorek młodszych.
   
 • Tomasz Kuraczyk – absolwent Szkoły Podstawowej nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego. Od czwartej klasy otrzymuje świadectwa z wyróżnieniem. Jest osobą zdyscyplinowaną, o wysokiej kulturze osobistej. Uczestniczy w życiu szkoły oraz środowiska lokalnego. Przejawia zdolności językowe, matematyczne, informatyczne oraz programistyczne. Uzyskał tytuł laureata oraz finalisty w wojewódzkim konkursie z informatyki dla uczniów klas IV-VIII, a także zajął pierwsze miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Języku i Kulturze Krajów Anglojęzycznych.
   
 • Oskar Rutkowski – absolwent Szkoły Podstawowej nr 9 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta. Przez cały okres nauki osiągał bardzo wysokie wyniki. Pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego samorządu uczniowskiego, aktywnie angażował się w życie szkoły i pracę na rzecz osób potrzebujących. Cechuje go niezwykle wysoka kultura osobista. Oskar jest wybitnie uzdolniony w dziedzinie matematyki, chemii i historii. W roku szkolnym 2022/2023 uzyskał tytuł finalisty w wojewódzkim konkursie z matematyki oraz wojewódzkim konkursie z chemii dla uczniów klas IV-VIII.
   
 • Maja Tomaszewska – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy. Przez cały okres nauki osiągała bardzo wysokie wyniki. Jest punktualna, zdyscyplinowana, sumienna. Wyróżnia się wysoką kulturą osobistą. Godnie reprezentowała klasę i szkołę, biorąc udział między innymi w wojewódzkim konkursie języka niemieckiego oraz w całorocznym projekcie edukacyjnym „Być jak Ignacy”. Uczestniczyła w życiu szkoły, organizując otrzęsiny klas czwartych, obchody Dnia Edukacji Narodowej, obchody rocznicy wybuchu powstania warszawskiego i wiele innych wydarzeń. Wykazała się wieloletnią pracą wolontariacką na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.
   
 • Antonina Prokopowicz – absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny. Ósmą klasę ukończyła ze średnią ocen 5,93 i wzorowym zachowaniem. Przez cały okres szkoły podstawowej otrzymywała świadectwa z wyróżnieniem. Jest pracowita i sumienna. Brała udział w wojewódzkim konkursie matematycznym oraz w konkursie kuratoryjnym z języka polskiego. Reprezentowała szkołę podczas miejskich uroczystości, będąc w poczcie sztandarowym. Angażowała się w życie placówki i klasy.
   
 • Magdalena Borzęcka – absolwentka Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Ukończyła ósmą klasę ze średnią ocen 6,00 i wzorowym zachowaniem. Przez całą podstawówkę osiągała wysokie wyniki w nauce. Jest osobą punktualną, zdyscyplinowaną, sumienną, o wysokiej kulturze osobistej. Godnie reprezentowała klasę i szkołę, biorąc udział w różnych konkursach wiedzy i artystycznych. Angażowała się w życie szkoły oraz środowiska lokalnego.
   
 • Grzegorz Górski – absolwent Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej. Od początku swojej edukacji wykazuje się wieloma uzdolnieniami, co przekłada się na bardzo wysokie wyniki w nauce. Uczestniczy w życiu szkoły, pełniąc funkcję przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Brał udział w organizacji różnych imprez o charytatywnym, ekologicznym i społecznym charakterze. W ostatnim roku dwukrotnie uzyskał tytuł finalisty etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z fizyki i matematyki dla uczniów klas VII i VIII, organizowanej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Wykazał się dużą wszechstronnością, zdobywając tytuł finalisty w pierwszym Pomorskim Konkursie z Przedsiębiorczości „Pieniądz w trudnych czasach”. Swoje zainteresowanie nauką udowodnił, przygotowując poster na VI Pomorską Uczniowską Konferencję Naukową pod tytułem „Słońce, Księżyc – spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty”, organizowanej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń