Wtorek, 21 Wrzesień 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Ekologiczna gra mobilna „Uratuj las”


Ekologiczna gra mobilna „Uratuj las”f20.07.2021 r.

Ekologiczna gra mobilna „Uratuj las”

W lesie przy rumskiej dzielnicy Zagórze zapanował ostatnio niepokój. Zwierzęta – mieszkańcy lasu – nie są pewni swojej przyszłości, krążą plotki, że nadciąga coś złego, że las stoi na progu katastrofy i że tylko ludzie mogą temu zaradzić! Czy chcesz zostać superbohaterką/superbohaterem przygody, która toczy się na rumskim Zagórzu? Ruszymy uliczkami, zajrzymy nad rzeczkę i poszwendamy się po w lesie, cały czas poszukując informacji o dzikich zwierzętach i roślinach. Pomóż wiewiórce znaleźć ratunek dla rumskiego lasu i jego mieszkańców!

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza rodziny z dziećmi (5-15 lat), a także wszystkie chętne osoby, do udziału w mobilnej grze miejskiej. Osoby uczestniczące wcielą się w ekologicznych superbohaterów i superbohaterki, którzy podążą za pewną rudą wiewiórką i będą wykonywać ciekawe i kreatywne zadania, poznawać ciekawostki świata przyrody i obalać mity!

Gra będzie udostępniona od 22 lipca 2021, od godziny 10:00 do odwołania.

Dostęp do gry poprzez link: tiny.pl/9x71v lub zeskanowanie kodu QR [kod będzie dostępny w dniu premiery gry].

W dniu inauguracji gry, 22 lipca w Filii nr 4 w godzinach 12.00-18.00 będzie można odebrać dyplomy i nagrody dla osób, które ukończą grę.

Uczestnicy przed rozpoczęciem gry są zobowiązani do zapoznania się z Regulaminem Gry (Regulamin dostępny na bibliotekarumia.pl)

Aby zagrać, potrzebny jest smartfon z darmową aplikacją Action Track, włączoną lokalizacją i w pełni naładowaną baterią. Fabuła gry zanurzona jest w świecie zwierząt zamieszkujących Rumię i jej okolice.

Kolejne punkty gry zlokalizowane są na trasie długości około 3 km, a czas potrzebny na ukończenie gry wynosi 60-120 minut, w zależności od wieku uczestników i tempa poruszania się.

Start gry – przy Urzędzie Miasta Rumi, ulica Jana III Sobieskiego 7. Koniec gry – ul. Górnicza 19. Akcja gry toczy się na Zagórzu, zacisznych uliczkach i w lesie. Aplikacja dokładnie prowadzi po wyznaczonej trasie. Gra jest w pełni samoobsługowa – wszystkie potrzebne informacje dostępne są w aplikacji. Gracze spod Urzędu Miasta startują samodzielnie o wybranej przez siebie porze.

Gra „URATUJ LAS” została zrealizowana w ramach projektu „Z kamerą wśród książek”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

Regulamin gry

Kalendarz wydarzeń