Sobota, 02 lipca 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ekologiczny festyn przyciągnął tłumy mieszkańców Rumi


Ekologiczny festyn przyciągnął tłumy mieszkańców Rumif04.05.2022 r.

Ekologiczny festyn przyciągnął tłumy mieszkańców Rumi

Za nami festyn „Rumia z Ekologią”, podczas którego mieszkańcy bawili się licznie na kompleksie boisk przy ul. Bukowej w Rumi. Frekwencja dopisała.

W programie nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin. Konkursy, animacje kulturalne, strefa gastronomiczna, gry zręcznościowe, loty gołębi, występy muzyczne – to tylko niektóre z nich.

Na scenie odbył się pokaz mody ekologicznej oraz edukacyjno-ekologiczny spektakl „Śmieciowisko”. Był także rodzinny konkurs rysunkowy, prelekcja Piotra Biankowskiego – pływaka ekstremalnego z Rumi, występ chóru i recital z gitarą pod hasłem „Sercem dla Ukrainy”.

Po raz pierwszy współorganizowaliśmy festyn ekologiczny. Cieszę się, że po przerwie wywołanej pandemią wracamy do tradycji wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Festyn odbył się z inicjatywy radnych miasta, przy współudziale naszego MOSiR-u – podsumowuje Jolanta Król, dyrektor jednostki.

Przedstawiciele władz miasta zaangażowani w organizację wydarzenia Uczestnicy wydarzenia Stoiska dostępne podczas festynu Miejskie radne: Lucyna Miotk i Teresa Hebel Prowadzący wydarzenie Leszek Winczewski Ekologiczny pokaz mody Przedstawiciele stowarzyszenia Rugby Club Arka Rumia Konkurs i zabawy plastyczne Konkursy i zabawy sportowe Konkursy i zabawy sportowe Dmuchańce dostępne podczas festynu Wypuszczenie gołębi

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń