Środa, 12 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Festyn na zakończenie edukacyjnego projektu


Festyn na zakończenie edukacyjnego projektu 04.06.2019 r.


Animacje, warsztaty cyrkowe, fabryka lizaków, mini zoo czy strefa zabaw i gier – to tylko część atrakcji, które będą czekać podczas festynu podsumowującego miejski projekt edukacyjny „Rumia oczami dzieci”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (15 czerwca) w parku przy MDK-u. Wstęp jest wolny.  

Festyn, będący podziękowaniem dla uczestników i koordynatorów projektu, rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do 16:00. W programie, który będzie realizowany na scenie letniej, przewidziano m.in. wręczenie nagród i podziękowań, występy przedszkoli, a także podsumowanie akcji „Rowerowy Maj”. Oprócz tego na wszystkich mieszkańców będą czekać rozmaite atrakcje, w większości bezpłatne.  

Przypomnijmy, że tegoroczna odsłona projektu „Rumia oczami dzieci” rozpoczęła się 1 lutego. Tym razem urząd miasta przygotował sześć zadań tematycznych oraz trzy konkursy. Najmłodsi, standardowo już, musieli poznać miejskie symbole, zorganizować spotkanie z ciekawą osobą, wziąć udział w spacerze historycznym oraz uczestniczyć w dziecięcej sesji. Nowością były zadania polegające na przygotowaniu i wykonaniu wierszyka związanego z Rumią oraz współpraca ze szkołami działającymi na terenie miast partnerskich.

Ponadto, wzorem poprzedniej edycji, indywidualni uczestnicy mogli się wykazać w trzech konkursach tematycznych: plastycznym, literackim i fotograficznym. Najlepsze prace zostaną opublikowane w formie miejskiego kalendarza, albumu fotograficznego oraz książki z bajkami.

Na wszystkich laureatów projektu czekają też nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas sobotniego festynu podsumowującego. Wydarzenie ma charakter otwarty.

 

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń