Poniedziałek, 06 Lipiec 2020

Festyn na zakończenie edukacyjnego projektu


04.06.2019 r.


Animacje, warsztaty cyrkowe, fabryka lizaków, mini zoo czy strefa zabaw i gier – to tylko część atrakcji, które będą czekać podczas festynu podsumowującego miejski projekt edukacyjny „Rumia oczami dzieci”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (15 czerwca) w parku przy MDK-u. Wstęp jest wolny.  

Festyn, będący podziękowaniem dla uczestników i koordynatorów projektu, rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do 16:00. W programie, który będzie realizowany na scenie letniej, przewidziano m.in. wręczenie nagród i podziękowań, występy przedszkoli, a także podsumowanie akcji „Rowerowy Maj”. Oprócz tego na wszystkich mieszkańców będą czekać rozmaite atrakcje, w większości bezpłatne.  

Przypomnijmy, że tegoroczna odsłona projektu „Rumia oczami dzieci” rozpoczęła się 1 lutego. Tym razem urząd miasta przygotował sześć zadań tematycznych oraz trzy konkursy. Najmłodsi, standardowo już, musieli poznać miejskie symbole, zorganizować spotkanie z ciekawą osobą, wziąć udział w spacerze historycznym oraz uczestniczyć w dziecięcej sesji. Nowością były zadania polegające na przygotowaniu i wykonaniu wierszyka związanego z Rumią oraz współpraca ze szkołami działającymi na terenie miast partnerskich.

Ponadto, wzorem poprzedniej edycji, indywidualni uczestnicy mogli się wykazać w trzech konkursach tematycznych: plastycznym, literackim i fotograficznym. Najlepsze prace zostaną opublikowane w formie miejskiego kalendarza, albumu fotograficznego oraz książki z bajkami.

Na wszystkich laureatów projektu czekają też nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas sobotniego festynu podsumowującego. Wydarzenie ma charakter otwarty.

 

Kalendarz wydarzeń