Poniedziałek, 06 Kwiecień 2020

Grupa Filmowa Darwin przyciągnęła tłumy do Stacji Kultura


17.10.2019 r.


W sobotę 12 października gośćmi Stacji Kultura byli Marek Hucz i Jan Jurkowski z Grupy Filmowej Darwin. To miało być standardowe spotkanie z twórcami, ale dzięki tłumnie zgromadzonej młodej publiczności przerodziło się w trwającą około trzech godzin wędrówkę po filmowym świecie stworzonym przez zdolnych, młodych, pełnych dobrej energii i pasji artystów.

Grupa Filmowa Darwin została założona w 2012 roku przez absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Twórcy w swoim dorobku mają krótkometrażowe serie fabularne publikowane w internecie, takie jak Wielkie Pytania Polskie, Wielkie Konflikty, Zakazane Reklamy Darwina czy Agent 700. Są również autorami tekstów piosenek, które zyskały miano kultowych, jak chociażby „Orki z Majorki”.

Artyści, z racji swojej pracy, spotykają się z fanami dość sporadycznie, dlatego wydarzenie w Stacji Kultura cieszyło się ogromną popularnością. Liczba widzów przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów! Wypożyczalnia główna wypełniła się po brzegi wielbicielami Grupy i każdy chciał zadać pytanie swoimi ulubieńcom.

Dzięki interakcji między twórcami a publicznością spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze. Było mnóstwo anegdot z planów zdjęciowych, opowieści ze szkoły aktorskiej i początkowej działalności Grupy. Widownia była ciekawa dosłownie wszystkiego – od tego jak tego, jak długo trwa produkcja poszczególnych odcinków, do tego jak wyglądała współpraca z gwiazdami, czyli Joanną Kołaczkowską, Marcinem Dorocińskim czy Tomaszem Kotem. Nie zabrakło też pytań o to, kiedy pojawią się kolejne odcinki lubianych przez widzów serii. Były zapowiedzi nowości filmowych i... książkowych.

Tekst: Anna Jackowska

Zdj. Agnieszka Doborzyńska

 

Kalendarz wydarzeń