Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Grupa Filmowa Darwin przyciągnęła tłumy do Stacji Kultura


Grupa Filmowa Darwin przyciągnęła tłumy do Stacji Kultura17.10.2019 r.


W sobotę 12 października gośćmi Stacji Kultura byli Marek Hucz i Jan Jurkowski z Grupy Filmowej Darwin. To miało być standardowe spotkanie z twórcami, ale dzięki tłumnie zgromadzonej młodej publiczności przerodziło się w trwającą około trzech godzin wędrówkę po filmowym świecie stworzonym przez zdolnych, młodych, pełnych dobrej energii i pasji artystów.

Grupa Filmowa Darwin została założona w 2012 roku przez absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Twórcy w swoim dorobku mają krótkometrażowe serie fabularne publikowane w internecie, takie jak Wielkie Pytania Polskie, Wielkie Konflikty, Zakazane Reklamy Darwina czy Agent 700. Są również autorami tekstów piosenek, które zyskały miano kultowych, jak chociażby „Orki z Majorki”.

Artyści, z racji swojej pracy, spotykają się z fanami dość sporadycznie, dlatego wydarzenie w Stacji Kultura cieszyło się ogromną popularnością. Liczba widzów przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów! Wypożyczalnia główna wypełniła się po brzegi wielbicielami Grupy i każdy chciał zadać pytanie swoimi ulubieńcom.

Dzięki interakcji między twórcami a publicznością spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze. Było mnóstwo anegdot z planów zdjęciowych, opowieści ze szkoły aktorskiej i początkowej działalności Grupy. Widownia była ciekawa dosłownie wszystkiego – od tego jak tego, jak długo trwa produkcja poszczególnych odcinków, do tego jak wyglądała współpraca z gwiazdami, czyli Joanną Kołaczkowską, Marcinem Dorocińskim czy Tomaszem Kotem. Nie zabrakło też pytań o to, kiedy pojawią się kolejne odcinki lubianych przez widzów serii. Były zapowiedzi nowości filmowych i... książkowych.

Tekst: Anna Jackowska

Zdj. Agnieszka Doborzyńska

 


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń