Wtorek, 20 Październik 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Hala MOSiR obchodziła 20. urodziny


Hala MOSiR obchodziła 20. urodzinyf02.10.2020 r.

Hala MOSiR obchodziła 20. urodziny

Hala widowiskowo-sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na stałe wpisała się już w krajobraz Rumi. Dziś nie sposób wyobrazić sobie tego miasta bez niej. W tym roku mija równo 20 lat od uroczystego oddania obiektu do użytku. Z tej okazji dokonaliśmy krótkiego podsumowania.

Kiedyś było tu ściernisko

Gdy patrzy się na budynek hali, sąsiadujący z promenadą i zmodernizowanym w zeszłym roku miejskim stadionem, aż trudno uwierzyć, że jeszcze w latach siedemdziesiątych… pasły się tu owce. Obecnie to właśnie w tym obiekcie odbywa się zdecydowana większość wydarzeń sportowych oraz wiele imprez kulturalnych. Hala gościnnie wita wszystkich – od piłkarzy, siatkarek, tancerek, karateków, poprzez fanów ping-ponga i rolek, na melomanach i miłośnikach kabaretu skończywszy.

Gwiazdy sportu i estrady

Okazji do odwiedzin nie brakuje. W minionych latach cyklicznie odbywały się tu: Rumska Gala Sportu, Mistrzostwa Polski FTS w 10 Tańcach, mistrzostwa Polski w gimnastyce artystycznej oraz Gortat Camp. Liczną publiczność gromadził także puchar świata w armwrestlingu „Złoty Tur” oraz widowiskowe zawody strongmanów. Tutaj śpiewał Krzysztof Krawczyk, Anna Wyszkoni, Krzysztof Kiljański, Halina Frąckowiak, Grzegorz Turnau, Golec uOrkiestra, Zespół „Mazowsze” oraz Zespół „Śląsk”. Z kolei podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy hala co roku przekształca się w główne centrum dowodzenia – miejski sztab w Rumi.

Gotowi na wszystko

Obiekt może jednocześnie pomieścić nawet tysiąc widzów. Natomiast trójdzielne boisko halowe można w ciągu zaledwie kilku minut przystosować do różnych gier zespołowych – siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej, unihokeja czy dwóch ogni.

Dla niektórych szkół podstawowych nasza hala to jedyna alternatywa do realizacji zajęć wychowania fizycznego. Korzystają z niej również stowarzyszenia sportowe – podkreśla Jolanta Król, dyrektor MOSiR-u. – Hala to jednak nie tylko obiekt, to przede wszystkim ludzie, którzy za tym wszystkim stoją. Cały zespół pracuje nad tym, by tętniła życiem, a imprezy odbywały się na najwyższym poziomie. Cieszę się, że mieszkańcy Rumi mają gdzie spędzać czas wolny. Robimy wszystko, żeby hala była dla nich miejscem rekreacji, odpoczynku i relaksu – podsumowuje.

 

Hala MOSiR przed przebudową stadionu. Zdjęcie terenu hali MOSiR w latach 70. Hala MOSiR przed przebudową stadionu. Wnętrze hali MOSiR podczas Mistrzostw FTS w 10 Tańcach. Tort z okazji 20-lecia. Zdjęcie wykonane podczas budowy hali – fot. Andrzej Sadłowski/Dzieje Rumi Stadion na krótko po przebudowie.

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń