Piątek, 14 Maj 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze UE BIP Rumia

Hala MOSiR obchodziła 20. urodziny


Hala MOSiR obchodziła 20. urodzinyf02.10.2020 r.

Hala MOSiR obchodziła 20. urodziny

Hala widowiskowo-sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na stałe wpisała się już w krajobraz Rumi. Dziś nie sposób wyobrazić sobie tego miasta bez niej. W tym roku mija równo 20 lat od uroczystego oddania obiektu do użytku. Z tej okazji dokonaliśmy krótkiego podsumowania.

Kiedyś było tu ściernisko

Gdy patrzy się na budynek hali, sąsiadujący z promenadą i zmodernizowanym w zeszłym roku miejskim stadionem, aż trudno uwierzyć, że jeszcze w latach siedemdziesiątych… pasły się tu owce. Obecnie to właśnie w tym obiekcie odbywa się zdecydowana większość wydarzeń sportowych oraz wiele imprez kulturalnych. Hala gościnnie wita wszystkich – od piłkarzy, siatkarek, tancerek, karateków, poprzez fanów ping-ponga i rolek, na melomanach i miłośnikach kabaretu skończywszy.

Gwiazdy sportu i estrady

Okazji do odwiedzin nie brakuje. W minionych latach cyklicznie odbywały się tu: Rumska Gala Sportu, Mistrzostwa Polski FTS w 10 Tańcach, mistrzostwa Polski w gimnastyce artystycznej oraz Gortat Camp. Liczną publiczność gromadził także puchar świata w armwrestlingu „Złoty Tur” oraz widowiskowe zawody strongmanów. Tutaj śpiewał Krzysztof Krawczyk, Anna Wyszkoni, Krzysztof Kiljański, Halina Frąckowiak, Grzegorz Turnau, Golec uOrkiestra, Zespół „Mazowsze” oraz Zespół „Śląsk”. Z kolei podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy hala co roku przekształca się w główne centrum dowodzenia – miejski sztab w Rumi.

Gotowi na wszystko

Obiekt może jednocześnie pomieścić nawet tysiąc widzów. Natomiast trójdzielne boisko halowe można w ciągu zaledwie kilku minut przystosować do różnych gier zespołowych – siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej, unihokeja czy dwóch ogni.

Dla niektórych szkół podstawowych nasza hala to jedyna alternatywa do realizacji zajęć wychowania fizycznego. Korzystają z niej również stowarzyszenia sportowe – podkreśla Jolanta Król, dyrektor MOSiR-u. – Hala to jednak nie tylko obiekt, to przede wszystkim ludzie, którzy za tym wszystkim stoją. Cały zespół pracuje nad tym, by tętniła życiem, a imprezy odbywały się na najwyższym poziomie. Cieszę się, że mieszkańcy Rumi mają gdzie spędzać czas wolny. Robimy wszystko, żeby hala była dla nich miejscem rekreacji, odpoczynku i relaksu – podsumowuje.

 

Hala MOSiR przed przebudową stadionu. Zdjęcie terenu hali MOSiR w latach 70. Hala MOSiR przed przebudową stadionu. Wnętrze hali MOSiR podczas Mistrzostw FTS w 10 Tańcach. Tort z okazji 20-lecia. Zdjęcie wykonane podczas budowy hali – fot. Andrzej Sadłowski/Dzieje Rumi Stadion na krótko po przebudowie.

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń