Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Huczna osiemsetka zwieńczona widowiskowym pokazem


Huczna osiemsetka zwieńczona widowiskowym pokazem22.06.2024 r.

Gwiazdą wieczoru była Halina Mlynkova

Wielu mieszkańców Rumi i okolic z pewnością uczestniczyło w przyjęciach organizowanych z okazji osiemnastych urodzin, ale chyba nikt nie miał okazji świętować osiemsetki. Rumia uczciła ten okrągły jubileusz muzycznie i widowiskowo, zapraszając wszystkich w sobotę 22 czerwca na scenę przy ulicy Bukowej.

To była szczególna noc, która na długo zostanie w pamięci świętujących i – miejmy nadzieję – zapisze się w dziejach miasta. Osiemsetka Rumi to imprezowa odsłona obchodów 800-lecia pierwszej wzmianki o Rumi.

Food trucki stanęły na ul. Bukowej

Sobotnie popołudnie i wieczór na kompleksie boisk przy ul. Bukowej wypełniły różne atrakcje. Rozpoczęło się od zlotu food trucków, czyli restauracji na kółkach, które stworzyły prawdziwą strefę gastronomiczną. Jeszcze przed głównym koncertem mieszkańcy, którzy postanowili świętować historyczną rocznicę, zapozowali razem do urodzinowego zdjęcia – tzw. megafoty.

Chwilę później nadeszła pora na muzyczne emocje. Na scenie zameldowało się blisko osiemdziesięciu muzyków z Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, a razem z nimi utalentowani wykonawcy, którzy zaśpiewali do odgrywanych przebojów, znanych z kinowych ekranów. Można było usłyszeć Natalię Szczypułę, Monikę Urlik, Sargisa Davtyana i Kubę Jurzyka. Nie zabrakło też lokalnego akcentu, bo publiczność wysłuchała pochodzącej z Rumi Eweliny Jurczak.

Koncert Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej i wokalistów

Połączenie klasycznych instrumentów pod batutą Jagody Brajewskiej z czystą rozrywką porwało tłum, a w kluczowym momencie z publicznością przywitała się gwiazda wieczoru – Halina Mlynkova. Wokalistka znana z zespołu Brathanki zaśpiewała kilka ze swoich niezapomnianych hitów, m.in. „W kinie, w Lublinie” czy „Czerwone korale”.

Występ Haliny Mlynkovej

Przed godziną 23:00 nadeszła pora na urodzinową niespodziankę. Na ciemnym już niebie rozbłysły świetlne lasery, które razem z podkładem muzycznym stworzyły niezwykłe widowisko. Mieszkańcy mogli też obejrzeć wyjątkową animację, która w skrócie zaprezentowała dzieje miasta i historię będącą powodem do zorganizowania tegorocznych obchodów. Za multimedialny pokaz odpowiedzialna była firma Visual Sensation Laser Shows & Technologies.

Animacja prezentująca historię Rumi

Pokaz świateł i laserów

Organizatorami wydarzenia byli Urząd Miasta Rumi oraz miejska spółka ZIM Rumia.

Projekcja filmu dokumentalnego o historii Rumi


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń