Środa, 21 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

II edycja programu „Umiem Pływać”


II edycja programu „Umiem Pływać”13.02.2017 r.

Miasto Rumia zdobyło dofinansowanie na drugą edycje programu „Umiem pływać”!

Kolejni uczniowie szkół podstawowych w Rumi przejdą kurs nauki pływania w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Umiem pływać”, zadanie  publiczne z zakresu „Sportu dla wszystkich” działanie „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży – Program powszechnej nauki pływania”.

Podstawowym celem projektu jest doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania oraz zdobycie umiejętności pływania stylem grzbietowym, a także uświadomienie dzieciom, rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą umiejętność nauki pływania. Pływanie jest postrzegane jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny, który doskonale wpływa na sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka i przyczynia się do podnoszenia ogólnej wydolności organizmu.

Koszt II edycji projektu wynosi 133 960 złotych (57 000 to wartość dofinansowania). To o aż 40 000 złotych więcej niż podczas I edycji. Dzięki temu z programu skorzysta jeszcze więcej dzieci z rumskich szkół niż w zeszłym roku, kiedy to kilkumiesięczną nauką objęto ponad 240 uczniów. Udział jest oczywiście bezpłatny.

Projekt dofinansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń