Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Jak Dzień Dziecka, to tylko na sportowo!


Jak Dzień Dziecka, to tylko na sportowo!03.06.2024 r.

Uczestnicy jednej z konkurencji sportowych

Najpierw konkurencje sportowe, później festiwal dmuchańców – tak Rumia po raz kolejny świętowała Dzień Dziecka. Odbywające się 2 czerwca na kompleksie boisk przy ul. Bukowej wydarzenie przyciągnęło setki rodzin chcących skorzystać z bezpłatnych atrakcji. Głównym organizatorem był tutejszy MOSiR.

Już po raz piąty miasto i partnerzy zaprosili najmłodszych mieszkańców do zabawy w takiej formule. Najpierw dzieci musiały zaliczyć konkurencje sportowe, takie jak: rzucanie piłkami do celu, gra w unihokeja, skoki przez drabinkę koordynacyjną, ćwiczenia z piłką gimnastyczną czy pokonywanie toru przeszkód. Nad przebiegiem zmagań czuwali wolontariusze – m.in. przedstawiciele urzędu miasta, radni, społecznicy, członkowie Rugby Club Arka Rumia, a nawet starosta Marcin Kaczmarek. Natomiast nagrodą były dmuchańce, z których można było korzystać do woli. Równocześnie do dyspozycji uczestników wydarzenia były komercyjne stoiska z zabawkami i gastronomią.

Ideą wydarzenia jest propagowanie sportu wśród rodzin z dziećmi jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Bardzo dziękujemy za organizację atrakcji. Pomysł z zadaniami za karnet wydaje mi się ciekawy. Dziecku bardzo się podobało, nam też. A taka prosta rzecz jak beczkowozy z darmową wodą to bardzo dobre rozwiązanie – napisał na Facebooku pan Piotr, jeden z uczestników rumskiego Dnia Dziecka.

Partnerami organizowanego przez MOSiR i urząd miasta wydarzenia byli Euro Styl oraz PEWIK Gdynia.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń