Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Jakie atrakcje oferuje w sierpniu Miejski Dom Kultury?


Jakie atrakcje oferuje w sierpniu Miejski Dom Kultury?17.08.2022 r.


Jeszcze w sierpniu MDK Rumia zaprasza na wydarzenia, podczas których będziecie mogli spotkać się z muzyką na żywo. Wystąpią dla Was wybitni muzycy, instrumentaliści i aktorzy.

Roztańczona Rumia – 17 sierpnia od 17.00 w parku Starowiejskim

Lekcja tańca z Weroniką Lademann – instruktorką salsy, bachaty i sexy dance, pracującą między innymi w Klubie Stacji Muzyka w Rumi. 

Lekcja dla wszystkich miłośników gorących karaibskich rytmów.

Zajęcia dla osób 18+.

Zapisy prowadzi obsługa kawiarenki i Ania pod numerem telefonu: 607 275 228.

O instruktorce:

Wera od najmłodszych lat uczęszczała do różnych szkolnych grup tanecznych i dodatkowe zajęcia tańca. Jednak taniec na stałe zagościł w jej życiu dopiero gdy trafiła na pierwsze zajęcia salsy solo i w parach. Regularnie szkoli się u najlepszych instruktorów w Polsce i międzynarodowych kongresach. Bierze również udział w projektach, których efekty można oglądać podczas polskich festiwali. Od 4 lat jest instruktorką salsy solo i w parach, a od niedawna również choreografką. Poza salsą nabywała umiejętności na lekcjach: jazzu, baletu, pole dance, flamenco, tańca brzucha.

Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/eY8aq67tt

 

Letni House i Zimne Lody – 18 sierpnia od 18.00 do 22.00

Przed Miejskim Domem Kultury ponownie muzyka na żywo i czas na rodzinny relaks na leżakach. Na ganku zagrają DJ Lone i Bari Sax. Wstęp wolny.

Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/1FpsMZdPC

 

Piknik Młodych – 25 sierpnia od 15.00

W czwartek, 25 sierpnia, Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza do parku Starowiejskiego na Piknik Młodych.

  • od 15.00 – animacje dla dzieci, strefa plastyczna, gier planszowych, ekoeksperymentu, bańki mydlane

Koncerty na żywo:

  • 16.30 Bajkowe Melodie w wykonaniu aktorów Pomorskiego Teatru Nobilis (piosenki ze spektakli "Dyzio w krainie wyobraźni", "O Witce, co chciała być stolemką" – zaśpiewają Agnieszka Skawińska, Ola Lis, Piotr Lewicki; koncert poprowadzi Krzysztof Brzozowski)
  • 18.00 Paprodziad x Gooral

Włodzimierz Dembowski (Paprodziad) – były wokalista Łąki Łan, tekściarz

Mateusz Górny (Gooral) – producent muzyczny, łączący muzykę electro z tradycyjną muzyką góralską

Obaj artyści nawiązali współpracę, której pokłosiem jest album "Naturalna generacja". Materiał zawarty na płycie ma wzmacniać w ludziach duchową świadomość i przybliżać do świata natury.

WSTĘP WOLNY

Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/85L3Pq3Nu

 

Leśna Potańcówka – 27 sierpnia od godz. 18.00 Strzelnica (wejście do lasu od ul. Strzeleckiej)

Leśna Potańcówka to impreza mająca za cel integrację społeczności rumskiej poprzez aktywne spędzanie czasu wolnego na łonie natury. Spotykamy się w miejscu historycznie związanym z podobnym rodzajem wydarzeń. W okresie międzywojnia odbywały się w miejscu Strzelnicy popularne plenerowe zabawy taneczne, dla których zbudowano stosowną infrastrukturę, jak między innymi betonowy parkiet i budki gastronomiczną. Spodziewać można się gorących rytmów latino w wykonaniu zespołu muzycznego INES, który wypełni bloki taneczne pomiędzy lekcjami i animacjami z instruktorem. Podczas wydarzenia kroki pokażą Tobie Weronika Lademann oraz Ania Kozub. Impreza jest jedną z propozycji naszej nowej akcji „Roztańczona Rumia” którą realizujemy wraz ze Stacją Muzyka.

Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/1UfevbVt4

Link do filmu instruktażowego "Belgijka": https://youtu.be/pTATwi-cFkU

 

Kino Letnie

Na plenerowym ekranie zagoszczą trzy amerykańskie komedie, których polskie premiery miały miejsce w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. O doborze repertuaru zdecydowali mieszkańcy uczestniczący w internetowym głosowaniu.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Dla Was, Urząd Miasta Rumi oraz Miejski Dom Kultury w Rumi.


Repertuar Kina Letniego w Rumi 2022:

19 sierpnia, godz. 20:45
Park Starowiejski
Film: "Nieznośny ciężar wielkiego talentu"

28 sierpnia, godz. 20:45
Park Starowiejski
Film: "Pies"

3 września, godz. 19:45
Park Żelewskiego
Film: "Wojna z dziadkiem"

WSTĘP WOLNY
BEZPŁATNY POPCORN


Skrócony opis filmów:
 

Nieznośny ciężar wielkiego talentu (2022) – potrzebujący zastrzyku gotówki hollywoodzki gwiazdor Nicolas Cage przyjmuje zaproszenie do posiadłości tajemniczego milionera, nie podejrzewając, że staje się uczestnikiem bardzo niebezpiecznej gry. (komedia, film przeznaczony dla widzów od lat 15).

Pies (2022) – komandos Briggs i jego pies Lulu wyruszają w podróż wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, aby zdążyć na pogrzeb swojego najlepszego przyjaciela. (komedia, film przeznaczony dla widzów od lat 15).

Wojna z dziadkiem (2021) – mały Peter zmuszony jest dzielić pokój z dziadkiem, który wprowadził się do jego domu. Chłopak postanawia zrobić wszystko, aby pozbyć się seniora ze swojej przestrzeni. (familijny / komedia, film przeznaczony dla widzów od lat 7)

Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/1ZOtiqtP5

 

Oprócz tego

  • We wtorek 16.08 – Muzyczne spotkania z Misiem Muzysiem przy Kawiarnece Stacj Muzyka - animacje dla dzieci od godziny 17.00. Wstęp wolny  https://fb.me/e/4MUEbyLaF
  • W czwartek 18.08 – Warsztaty makramy od godz. 17.00 Zapisy u p. Alicji Borys tel. 691813334, więcej informacji https://fb.me/e/2KkhV2Xda
  • W sobotę 20.08 – Wycieczka rowerowa z grupą Szprychy MDK Rumia godz. 10.00

Rowerzyści spotykają się przed budynkiem Miejskiego Domu Kultury w Rumi. Wstęp wolny.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1OA418DqT

W poniedziałek 22.08:

  • Śpiewanki – spotkania sensorytmiczne dla dzieci od 0 do 6 lat. godz. 14:45 w Miejskim Domu Kultury. Zajęcia prowadzi Krzysztof Brzozowski. Wstęp dla dziecka z rodzicem 10zł
  • PSIEniedziałki – spacery socjalizacyjne (MDK Rumia i Amber Dog - Karolina Orzeszke) godz 18.00 przed MDK Rumia. Wstęp wolny. Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/1SisyNATt
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń