Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Karolina Szalast już po raz czwarty obroniła tytuł mistrzyni Polski


Karolina Szalast już po raz czwarty obroniła tytuł mistrzyni Polski04.09.2023 r.

Karolina Szalast 1. na podium podczas zawodów w Sopocie

W ostatnich tygodnia seniorka Tri-Teamu Rumia Karolina Szalast kilkakrotnie udowadniała, że jest w znakomitej formie. Największym sukcesem jest utrzymanie tytułu mistrzyni Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach.

Pasmo sukcesów rozpoczęło się 15 sierpnia w Bydgoszczy, gdzie na rzece Brdzie, pod prąd wartkiego nurtu, odbywały się zawody „Woda Bydgoska 2023”. Karolina Szalast płynęła w najdłuższej z konkurencji, pokonując 2800 m w ciągu 36 min i 10 sek. Wynik ten uplasował ją na pierwszym miejscu w kategorii open kobiet i czwartym miejscu wśród wszystkich 83 zawodników (kobiet i mężczyzn).

Z kolei 27 sierpnia zakończyło się organizowane przez Sopot sportowe wydarzenie pod nazwą „Wyścig pływacki dookoła mola”. Cykl składał się z trzech wyścigów na dystansie 1200 m. Rumianka wygrała w kategorii open kobiet, a w ostatnim wyścigu była najszybsza spośród 135 zawodników (kobiet i mężczyzn) startujących bez pianek.

Sierpniowe starty zawodniczka Tri-Teamu Rumia traktowała jako przetarcie szlaków przed XI Mistrzostwami Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych, które odbyły się 3 września we Wdzydzach. Podczas tych zawodów Karolina Szalast sięgnęła po złoto w pływaniu długodystansowym w płetwach w kategorii open mężczyzn i kobiet, czwarty rok z rzędu obraniając tytuł mistrzyni kraju.

 

Karolina Szalast podczas „Woda Bydgoska 2023” Karolina Szalast podczas zawodów w Sopocie Karolina Szalast podczas zawodów w Sopocie Karolina Szalast podczas zawodów w Sopocie Karolina Szalast na XI Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych we Wdzydzach Madel zdobyty na XI Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych we Wdzydzach Karolina Szalast na XI Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych we Wdzydzach Karolina Szalast na XI Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych we Wdzydzach

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń