Środa, 23 Wrzesień 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Kolejne małżeństwa świętowały złote gody


Kolejne małżeństwa świętowały złote godyf18.10.2019 r.

Kolejne małżeństwa świętowały złote gody

Spędzili ze sobą tyle lat, że zostali odznaczeni prezydenckimi medalami. Mowa o mieszkańcach Rumi, a dokładniej sześciu małżeństwach, które świętowały 50. rocznicę ślubu. Ceremonia odbyła się w miniony czwartek (17 października) na terenie Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

Jerzy i Jadwiga Kopińscy, Stanisław i Teresa Dziura, Edmund i Agnieszka Miotke, Jan i Ewa Marcinkowscy, Roman i Krystyna Andrzejewscy oraz Mieczysław i Celestyna Niećkowscy – to nazwiska kolejnych rumian świętujących złote gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały nadane przez prezydenta RP, a wręczył je jubilatom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt. Zastępca burmistrza, wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej Arielem Sinickim, podarował również parom kwiaty i upominki, a także złożył życzenia.

Niewiele dłużej stąpam po tym świecie, niż jesteście państwo w związku małżeńskim. To pokazuje, że można przejść przez życie w atmosferze zgodności i zrozumienia. Nam pozostaje tylko brać z państwa przykład oraz życzyć zdrowia i wytrwałości – powiedział Piotr Wittbrodt.

O oprawę muzyczną uroczystości zadbali wspólnie Anna Osior i Krzysztof Brzozowski, którzy odtworzyli utwory z lat młodości jubilatów. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.


Odznaką „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jest medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie, w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią, umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis – „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal zawieszony jest na różowej wstążce o szerokości 35 mm z pionowym białym paskiem pośrodku.


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń