Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Kolejne ulice zyskają oświetlenie


Kolejne ulice zyskają oświetlenie23.08.2018 r.


Do końca tego roku na rumskich ulicach pojawi się 28 nowych energooszczędnych lamp LED. Inwestycja jest realizowana na podstawie zamówienia publicznego pn. Budowa oświetlenia ulicznego wybranych ulic na terenie Rumi z podziałem na pięć części.

Prace będą polegać między innymi na zamontowaniu szafek oświetleniowych, budowie nowej linii kablowej oraz montażu słupów oświetleniowych i nowych opraw LED, a ich realizacja została podzielona na pięć części.

Pierwsza część dotyczy budowy oświetlenia na łączniku ulic: Ormińskiego, 3 Maja i Świętojańskiej. W ramach drugiej części nowe lampy pojawią się na ulicy Modrzewiowej. Trzecia część dotyczy wykonania oświetlenia na łączniku ulic Piłsudskiego i Pułaskiego. Czwarta część obejmuje budowę lamp na ulicy Migały, a piąta tyczy się ulicy Kasprowicza.

Dzięki realizacji zamówienia do końca tego roku na rumskich ulicach ma się pojawić 28 energooszczędnych nowych lamp LED. Prace będą realizowane przez Krelbud Sp. z o.o. oraz Firmę Usługową Protel Sp. z o.o. Łączny koszt inwestycji to prawie 200 tysięcy złotych.

W 2017 roku na kilkudziesięciu ulicach, w tym głównych ciągach komunikacyjnych, zamontowano ponad 1700 energooszczędnych opraw oświetleniowych LED. Inwestycja kosztowała 3,6 miliona złotych, z czego ponad 3 miliony stanowiło dofinansowanie, które gminie udało się pozyskać z Unii Europejskiej.

Oprawy oświetleniowe zostały wówczas wymienione m.in. na ul. Starowiejskiej, Sobieskiego, I Dywizji Wojska Polskiego, Ceynowy, Grunwaldzkiej, Kamiennej, Kosynierów, Młyńskiej, Dębogórskiej, Wybickiego, Piłsudskiego, Pomorskiej i Dąbrowskiego. Modernizacja objęła także naświetlacze przy skate parku w Janowie (ul. Bolesława Krzywoustego).

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń