Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Kolejni nauczyciele zdali egzamin i otrzymali awanse


Kolejni nauczyciele zdali egzamin i otrzymali awanse29.08.2019 r.


Dziewięcioro nauczycieli z Rumi wspięło się na kolejny szczebel kariery zawodowej, stając się nauczycielami mianowanymi. Ślubowanie oraz wręczenie aktów odbyło się w środę (28 sierpnia) na terenie urzędu miasta w obecności wiceburmistrza miasta Marcina Kurkowskiego oraz przewodniczącego rady miejskiej Ariela Sinickiego.

Po zdanym w lipcu egzaminie przyszedł czas na zwieńczenie sukcesu, czyli uroczyste wręczenie aktów awansu zawodowego, które z rąk przedstawicieli władz miasta otrzymali: Joanna Górecka (Przedszkole pod Topolą), Aleksandra Barzowska-Witko (SP nr 6), Lucyna Chylewska (SP nr 6), Aleksandra Jagodzińska (SP nr 6), Marianna Kowalik-Świrska (SP nr 6), Aleksandra Rozkrut (SP nr 6), Małgorzata Słowińska (ZSO), Małgorzata Suchocka (ZSO) oraz Artur Ziniewicz (ZSO).

O awans na nauczyciela mianowanego można się starać po przepracowaniu dwóch lat jako nauczyciel kontraktowy. Staż na nauczyciela mianowanego trwa 2 lata i 9 miesięcy, lecz może zostać przedłużony, gdy podczas jego realizacji nauczyciel będzie nieobecny w pracy m.in. z powodu korzystania z uprawnień rodzicielskich. Mianowanie jest odrębną od umowy o pracę podstawą nawiązania stosunku pracy, która przede wszystkim gwarantuje większą stabilność zatrudnienia.

W ostatnim czasie powierzone zostały również stanowiska dyrektora „Przedszkola pod Topolą” Katarzynie Krzebietke oraz dyrektora przedszkola „Bajka” Adeli Baranowskiej.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń