Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Komunikat dotyczący działań saperskich prowadzonych w Kazimierzu


Komunikat dotyczący działań saperskich prowadzonych w Kazimierzu26.04.2024 r.

Teren objęty działaniami ewakuacyjnymi w związku z odkryciem niewybuchu

Podczas prac kanalizacyjnych prowadzonych w Kazimierzu przy ul. Kwietniowej 45 znaleziono niewybuch z czasów drugiej wojny światowej. Na poniedziałek 29 kwietnia zaplanowano działania saperskie w godzinach 8:00-13:00. W tym czasie na obszarze w promieniu 1,5 kilometra od lokalizacji niewybuchu nie będą mogły przebywać osoby postronne. Oznacza to, że w granicach Rumi działaniami ewakuacyjnymi zostaną objęte pojedyncze domostwa i przedsiębiorstwa znajdujące się przy ulicach: Krzemowej, Kwarcowej, Kazimierskiej (od ul. Krzemowej do ul. Długiej) i Północnej (za kanałem Konitop), a także Rodzinne Ogródki Działkowe „Janowo”.

AKTUALIZACJA: Akcja w dniu 29 kwietnia zakończyła się pomyślnie. Unieszkodliwiono niewybuch o masie ok. 500 kg z okresu II wojny światowej. Został przewieziony na poligon do Drawska Pomorskiego, gdzie zaplanowano wykonanie kontrolowanej detonacji. Służby zabezpieczały w czasie akcji wskazany wcześniej obszar.

 

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 47 742 99 22 (Komisariat Policji w Rumi) oraz 506 074 672 (Jarosław Szreder, kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Rumi).

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń