Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Koncert Andrzeja Cierniewskiego – bezpłatne bilety dla seniorów


Koncert Andrzeja Cierniewskiego – bezpłatne bilety dla seniorów20.09.2019 r.


Z okazji Rumskiego Dnia Seniora w hali MOSiR da koncert Andrzej Cierniewski – obdarzony charakterystycznym głosem artysta znany nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Występ odbędzie się 5 października o godzinie 18:00. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki. Na koncert zapraszają burmistrz Michał Pasieczny oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

Jak zdobyć bilet?

Dystrybucja bezpłatnych biletów rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (23 września). W pierwszej kolejności wejściówki mogą odbierać posiadacze Rumskiej Karty Seniora oraz mieszkańcy, którzy złożyli wniosek o jej wydanie. Bilety będą czekać w Urzędzie Miasta Rumi, a dokładniej w pokoju numer 113 (Referat Promocji i Komunikacji Społecznej). Każdej osobie, która okaże Rumską Kartę Seniora lub kopię wniosku o jej wydanie, przysługuje jeden bilet. W razie pytań należy zadzwonić pod numer telefonu 58 679 65 71.

Muzyczne wsparcie

Przed gwiazdą wieczoru wystąpi Gdańska Orkiestra Ogrodowa, którą mieszkańcy Rumi mieli już okazję usłyszeć m.in. podczas rodzinnego festynu zorganizowanego z okazji dnia patrona miasta (15 sierpnia).

O artyście

Andrzej Cierniewski to dojrzały artysta obdarzony silnym, ciepłym charakterystycznym głosem. Znany jest z doskonałego warsztatu wokalnego oraz z tego, że każdy swój koncert traktuje jako ten najważniejszy. Jest wszechstronnie utalentowany – przede wszystkim śpiewa, ale i komponuje. Andrzej Cierniewski już jako nastolatek rozpoczął karierę muzyczną. Pierwszy autorski recital artysty nosił tytuł „Andrzej i jego piosenki”, krótko po tym muzyk uczestniczył w niemal wszystkich ówczesnych festiwalach i konkursach. W 1977 roku muzyczne plany Andrzeja Cierniewskiego zmieniła decyzja o wyjeździe do USA, gdzie szybko stał się artystą cenionym w najbardziej ekskluzywnych klubach polonijnych. Po dwóch latach zawiesił na ponad dwadzieścia lat swoją działalność artystyczną. W 1999 roku Andrzej Cierniewski został przekonany do powrotu na polską scenę muzyczną. Od tego czasu muzyk występował w polskich programach telewizyjnych i radiowych, wydał wiele płyt oraz dał setki koncertów. Repertuar Andrzeja Cierniewskiego to przede wszystkim piosenki o miłości i o relacjach międzyludzkich. Artysta kojarzony jest również z twórczością poświęconą tęsknocie emigranta za ojczystym krajem oraz muzyką opatrzoną piękną nutą słowiańską. Wśród najbardziej znanych utworów artysty wymienić można: „Tu jest twoje miejsce”, „Słodka Karolina” czy „Dwie morgi słońca”.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń