Niedziela, 14 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi przyciągnął tłumy fanów


Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi przyciągnął tłumy fanów10.07.2023 r.

Na scenie Andrzej Piaseczny z zespołem

Kompleks boisk przy ulicy Bukowej na jeden dzień stał się kulturalnym centrum miasta. Właśnie na tym obiekcie w sobotę 8 lipca odbyło się Letnie Granie w Rumi. Serwowane przez kilka godzin uliczne jedzenie oraz wykonywana na żywo muzyka przyciągnęły tysiące osób. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Piaseczny.

Poszukiwacze kulinarnych doznań już o godzinie 14:00 mogli odwiedzić stojące przy ulicy Bukowej restauracje na kółkach. Serwowane były dania kuchni polskiej, węgierskiej, amerykańskiej oraz japońskiej. Równocześnie użytkownicy Facebooka mogli wziąć udział w fotograficznej zabawie, w której nagrodami były wakacyjne gadżety z logo miasta.

Osoby spragnione muzycznych wrażeń od godziny 18:00 bawiły się przy muzyce na żywo. Kulturalną część wydarzenia otworzył występ trójmiejskiego zespołu Serio!?, który w swojej twórczości wzoruje się między innymi na dorobku Johnego Mayera, Kings of Leon i Red Hot Chilli Peppers. Autorskie piosenki rockowej grupy bez wątpienia przypadły do gustu rumskiej publiczności. Następnie scenę przejęła rodowita rumianka Ewelina Jurczak, która wspólnie z zespołem przez niespełna godzinę serwowała covery popularnych polskich i zagranicznych hitów, takich jak: „I wanna dance with somebody”, „Killing me softly with his song”, „Z tobą nie umiem wygrać” oraz „Cykady na cykladach”, porywając słuchaczy do tańca.

Zwieńczeniem Letniego Grania w Rumi był koncert gwiazdy polskiej estrady i osobowości telewizyjnej Andrzeja Piasecznego. Kilka tysięcy osób tańczyło i śpiewało wspólnie z wokalistą jego największe hity, niemal w całej Rumi słyszalne były między innymi: „Śniadanie do łóżka”, „Szczęście jest blisko” czy „W świetle dnia”. Publiczność domagała się bisu, a artysta nie pozostał obojętny na tę prośbę. Jedną z ostatnich piosenek była „Miłość” – sentymentalny utwór, który Andrzej Piaseczny skomponował wspólnie z Majką Jeżowską.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Rumi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi. Partnerem był PUK Rumia.

Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Andrzeja Piasecznego w Rumi Koncert Eweliny Jurczak Koncert Eweliny Jurczak Koncert Eweliny Jurczak Koncert Eweliny Jurczak Koncert Eweliny Jurczak Koncert Eweliny Jurczak Koncert zespołu Serio!? Koncert zespołu Serio!? Koncert zespołu Serio!? Koncert zespołu Serio!? Koncert zespołu Serio!? Koncert zespołu Serio!? Koncert zespołu Serio!? Stefa gastronomiczna na ul. Bukowej Stefa gastronomiczna na ul. Bukowej Stefa gastronomiczna na ul. Bukowej Stefa gastronomiczna na ul. Bukowej Stefa gastronomiczna na ul. Bukowej Stefa gastronomiczna na ul. Bukowej Stefa gastronomiczna na ul. Bukowej Publiczność Publiczność Publiczność Publiczność Publiczność Publiczność Publiczność Publiczność Publiczność Publiczność Publiczność Publiczność Publiczność Publiczność Publiczność

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń