Sobota, 11 Lipiec 2020

Koncert muzyki filmowej i rozrywkowej na zakończenie „Lipca w Rumi”


20.07.2018 r.


Tegoroczny „Lipiec w Rumi” zakończy się mocnym muzycznym akcentem, a dokładniej koncertem w wykonaniu Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą Przemysława Pasternaka (28 lipca). Artyści rozpoczną swój występ o godzinie 19:00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi (ul. Mickiewicza 49). Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Artyści zaprezentują nie tylko utwory znane z najbardziej kultowych filmów, ale również przeboje muzyki rozrywkowej. Repertuar dobrany jest w taki sposób, by trafił do wszystkich pokoleń. Będzie można usłyszeć m.in. piosenki znane z filmów, takich jak: „Gwiezdne wojny”, „Piraci z Karaibów”, „Gladiator” czy „Król Lew”. Wybrzmią również wyjątkowe adaptacje muzyki popularnej, a wśród nich: „YMCA” Village People, „Let’s Get Loud” Jennifer Lopez, „Rzeka Marzeń” Beaty Kozidrak, a także słynne „Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli.

Wydarzenie poprowadzi Marek Gerwatowski, tenor Opery Krakowskiej, a także pomysłodawca i dyrektor artystyczny „Rumskich spotkań muzycznych”, czyli wydarzenia promującego kulturę muzyczną w mieście.

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej jest pierwszą i prawdopodobnie jedyną orkiestrą symfoniczną w Polsce, specjalizującą się w tego typu muzyce. Powstała w 2011 roku z inicjatywy jej obecnego dyrektora i dyrygenta – maestro Przemysława Pasternaka. Orkiestra od kilku lat uczestniczy w wielu prestiżowych wydarzeniach, organizowanych na terenie całego kraju. Są to między innymi festiwale, obchody dni miast, jubileusze, a nawet święta kościelne i państwowe. Orkiestrę tworzą profesjonalni muzycy oraz znakomici soliści, wśród nich: Monika Chruściel, Marta Moszczyńska, Kuba Jurzyk, Arek Kłusowski, Kamil Bijos, Szymon Garbacz oraz Hanna Okońska.

Artyści wielokrotnie podkreślają, że muzyka filmowa jest szczególnym gatunkiem, który nierozerwalnie łączy słuchacza z historiami i obrazami ukazywanymi na ekranie. Budzi wiele emocji, a dzięki wyobraźni pozwala przenieść się do świata stworzonego przez reżyserów i aktorów. Ponadto muzyka filmowa łączy w sobie kunszt muzyki klasycznej oraz łatwość odbioru, dzięki czemu jest niezwykle atrakcyjna i staje się coraz bardziej popularna. Właśnie dlatego jest specjalnością Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, której głównym celem jest sprawienie, by każdy koncert był wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem.

Kalendarz wydarzeń