Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Koncertem otworzyli nową scenę MDK-u


Koncertem otworzyli nową scenę MDK-u16.04.2024 r.

Scena MDK-u znajdująca się na górnym piętrze Galerii Rumia

Miejski Dom Kultury w Rumi wzbogacił się o nową scenę z widownią. Przestrzeń, w której będą się odbywać różne wydarzenia kulturalne, powstała dzięki współpracy z Galerią Rumia. Uroczystego otwarcia sceny, zlokalizowanej na poziomie +1 centrum handlowego, dokonali 12 kwietnia artyści związani z „Pomorskim Teatrem Nobilis” (sekcją teatralną MDK-u), zapraszając gości na koncert pt. „Galeria Piosenki”.

Widzowie, którzy w dniu otwarcia odwiedzili boks handlowy będący siedzibą 8-osobowego zespołu artystycznego, zostali zabrani w podróż do muzycznego świata polskich i zagranicznych przebojów. W przestrzeni handlowej słyszalne były między innymi utwory: „The Best”, „All That Jazz”, „Portugalczyk Osculati” czy „Jadą wozy kolorowe”.

To był wyjątkowy koncert, oparty na przebojach dla młodych i starszych. Chciałbym, aby to miejsce żyło do południa ofertą dla młodszych, a popołudniami dla młodzieży i dorosłych. Urząd Miasta będzie wspierać tę inicjatywę, jak tylko będzie mógł. Rumia kulturą stoi – podsumował wieczór otwarcia wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Ten innowacyjny w skali kraju projekt został zrealizowany dzięki współpracy Urzędu Miasta, MDK-u i Galerii Rumia. Boks znajdujący się na górnym piętrze centrum handlowego został wyremontowany i dostosowany do potrzeb miejskiej jednostki kulturalnej: postawiono profesjonalną scenę, zamontowano nagłośnienie i oświetlenie, a także przygotowano zaplecze w postaci garderoby. W organizowanych koncertach, warsztatach czy spektaklach będzie mogło uczestniczyć jednocześnie 120 osób.

Jako placówka kulturalna silnie odczuwamy brak sali, która pozwoliłaby nam na organizację koncertów czy spektakli dla większej publiczności. Nowy zarząd Galerii Rumia skontaktował się z nami, wychodząc z inicjatywą przeznaczenia jednego z boksów na organizację takich wydarzeń. W efekcie spotkań i rozmów zawiązała się między nami nić porozumienia. Już w maju zaprosimy mieszkańców Rumi na dwa koncerty: „Piosenki portowe” oraz „Dwanaście scen z życia matki”, a także na premierę spektaklu „Pomorskiego Tetaru Nobilis” – mówi Michał Gaj, dyrektor MDK-u.

Widzimy, że zainteresowanie ofertą kulturalną w Rumi jest wysokie i cieszymy się, że dysponując odpowiednią przestrzenią, możemy wesprzeć takie działania. Oferta Miejskiego Domu Kultury z pewnością zainteresuje naszych dotychczasowych klientów i będzie dla nich stanowiła dodatkową wartość. To ważny element, bo rola centrów handlowych się zmienia, a odbiorcy oczekują, że będą one nie tylko miejscem zakupów, ale także wartościowego spędzania wolnego czasu – podkreśla Iwona Gembiec, managing director ze spółki IMV Polska, która zarządza Galerią Rumia.

Wydarzenia, które w najbliższym czasie odbędą się na scenie MDK-u w Galerii Rumia:
  • 9 maja, godz. 17:00-20:00 – casting do konkursu Rumski Wokal dla osób powyżej 14. roku życia
  • 10 maja, godz. 18:00 – koncert „Piosenki Portowe” w wykonaniu Oli Lis i Ignacego Jana Wiśniewskiego, bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie MDK-u
  • 25 i 26 maja, godz. 18:00 – komedia muzyczna „Dwanaście scen z życia matki”. Wystąpią Angelika Okroj i Piotr Lewicki. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie MDK-u
Scena MDK-u znajdująca się na górnym poziomie Galerii Rumia Symboliczne otwarcie sceny Widownia Aga Skawińska Agnieszka Babicz-Stasierowska Agnieszka Lubocka-Grzywna Angelika Okroj Joanna Ryduchowska-Wrzałek Krzysztof Stasierowski, prowadzący koncert Ola Lis i Bartek Sudak Piotr Lewicki Przemawiający dyrektor MDK-u Michał Gaj Finał koncertu otwierającego Pomorski Teatr Nobilis

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń