Niedziela, 26 marca 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Leszcze dały koncert z okazji podwójnego święta


Leszcze dały koncert z okazji podwójnego świętaf13.03.2023 r.

Na scenie Maciej Miecznikowski z zespołem Leszcze

Rumianki i rumianie po raz trzeci obchodzili łączone święto: Dzień Kobiet i Mężczyzn. Z tej okazji, z inicjatywy Miejskiego Domu Kultury w Rumi, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się biletowany koncert. Gwiazdą wieczoru był zespół Leszcze z Maciejem Miecznikowskim.

Przygotowane przez MOSiR i MDK wydarzenie odbywało się 11 marca. Występujący na scenie artyści zostali zaproszeni przez pianistę i autora piosenek Macieja Łyszkiewicza, świętującego w Rumi swoje 35-lecie pracy artystycznej. Na scenie pojawiły się gwiazdy, z którymi jubilat miał okazję współpracować, w tym zespół Leszcze, którego jest współtwórcą.

Koncert otworzył występ niespodzianka w wykonaniu zespołu wokalnego MUZAika pod dyrekcją Marzeny Graczyk. Działająca przy MDK-u od 2011 roku grupa zaprezentowała utwory muzyki rozrywkowej z dedykacją dla Macieja Łyszkiewicza. Następnie scenę przejęły współpracujące z jubilatem wokalistki: dyrektor MDK-u Agnieszka Skawińska, Anna Męczyńska z zespołu No Limits oraz Iza Kowalewska, finalistka programu telewizyjnego Must Be the Music. Wsparciem dla artystek był akompaniujący na pianinie Maciej Łyszkiewicz oraz akordeonista Grzegorz Kusio. Ostatniej z wokalistek towarzyszył także Ryszard Bazarnik – perkusista, który w swojej karierze ustanowił dwa rekordy Guinnessa.

Zwieńczeniem wydarzenia był koncert zespołu Leszcze. Frontman Maciej Miecznikowski zarażał publiczność swoją energią i humorem. Współtwórcą tej powstałej w 2000 roku formacji i autorem jej przebojów jest Maciej Łyszkiewicz, dlatego spotkanie na scenie MOSiR-u było okazją do przywołania wielu barwnych wspomnień. Koncert poprowadziła Justyna Bronk, wieloletnia dziennikarka i prezenterka Radia Kaszëbë, obecnie związana z Miejskim Domem Kultury.

Jubileusz Macieja Łyszkiewicza, z którym mam przyjemność od kilku lat współpracować, zgromadził artystów na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że licznie zebrana publiczność z radością świętowała z nami Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK-u. – Cieszę się również, że mogę realizować swoje autorskie pomysły, a jednym z nich jest właśnie uroczysty koncert z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn, który po raz trzeci odbył się we współpracy z MOSiR-em, za co dziękuję z całego serca pani dyrektor Jolancie Król i jej pracownikom. Dziękuję również zespołowi MDK-u i technikom, którzy zadbali o światło i dźwięk – dodaje.

Koncert zespołu Leszcze Przemawiający wiceburmistrz Piotr Wittbrodt MUZAika pod dyrekcją Marzeny Graczyk MUZAika pod dyrekcją Marzeny Graczyk Publiczność i scena, na której występowali artyści Anna Męczyńska z zespołu No Limits Pianistka i autor piosenek Maciej Łyszkiewicz Iza Kowalewska, finalistka programu telewizyjnego Must Be the Music Iza Kowalewska, finalistka programu telewizyjnego Must Be the Music, oraz perkusista Ryszard Bazarnik Koncert zespołu Leszcze Maciej Miecznikowski, lider zespołu Leszcze Koncert zespołu Leszcze Koncert zespołu Leszcze Na widowni zasiadali m.in. wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz dyrektor MOSiR-u Jolanta Król Koncert zespołu Leszcze Koncert zespołu Leszcze Koncert zespołu Leszcze Koncert zespołu Leszcze Od lewej: dyrektor MDK-u Agnieszka Skawińska, frontman Leszczy Maciej Miecznikowski, wiceburmistrz Piotr Wittbrodt

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń