Sobota, 27 Listopad 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Lokalni karatecy trenowali pod okiem mistrzów


Lokalni karatecy trenowali pod okiem mistrzówf03.11.2021 r.

Lokalni karatecy trenowali pod okiem mistrzów

Październik był dla Klubu Sportowego Karate „Sakura” Rumia aktywnym miesiącem pod względem liczby wydarzeń, w których uczestniczyli karatecy. Dwukrotnie rumscy sportowcy mieli okazję szkolić się pod okiem najlepszych trenerów i zawodników ze Światowej Federacji Karate.

Współpraca z innymi polskimi klubami oraz chęć dzielenia się doświadczeniami dają możliwości lepszego rozwoju zawodników, dlatego chętnie partycypujemy w tego rodzaju spotkaniach – mówi Andrzej Kostun, prezes Klubu Sportowego Karate „Sakura” Rumia.

W Osielsku karatecy spotkali się na pierwszym z całego cyklu zgrupowaniu prowadzonym przez Antona Nikulina, trenera kadry narodowej Ukrainy. Mistrz Nikulin jest wychowawcą wielu medalistów, którzy brali udział w turniejach rangi światowej, m.in. igrzyskach olimpijskich, gdzie zdobyli dwa medale: srebrny i brązowy. Równie ważnym spotkaniem, zwłaszcza dla zawodników startujących w kumite, był Training Camp w Poznaniu. Tam pod okiem Ugura Aktasa – brązowego medalisty igrzysk olimpijskich w Tokio – młodzi karatecy mogli przygotowywać się do najbardziej wymagających imprez sportowych w tym sezonie. Ponadto mityng z aktualnym medalistą historycznych igrzysk, na których zaistniała Światowa Federacja Karate, był dla zawodników dowodem na możliwość osiągnięcia mistrzostwa olimpijskiego. W tym miesiącu klub zaznaczył również swoją obecność w największej krajowej imprezie, jeżeli chodzi o karate olimpijskie WKF. Była to Polish Open 2021 – 15. edycja GP Bielska-Białej, która zgromadziła prawie 200 klubów z naszego kontynentu i nie tylko.

Udział w tak prestiżowym turnieju daje młodym adeptom możliwość osiągnięcia celu, jakim jest otrzymanie w przyszłości powołania do ścisłej kadry karate, reprezentującej Polskę na arenie międzynarodowej – podkreśla Andrzej Kostun.

Obecnie klub przygotowuje się do organizowanego przez siebie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi cyklicznego wydarzenia o nazwie Pomerania Karate Sparing Camp Rumia. W połowie listopada (13-14.11.2021 r.) zaproszeni trenerzy kadry oraz zawodnicy klubów z całego kraju będą mogli spędzić weekend na tatami (tradycyjna mata japońska – przyp. red.), podczas licznych sparingów.

To rewelacyjny sposób na zmierzenie się z przeciwnikami oraz pokonywanie własnych słabości. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć te zmagania na żywo, zapraszamy na trybuny. Wstęp wolny! – zachęca prezes rumskiego klubu.


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń