Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Lokalny przedsiębiorca podarował urzędowi miasta defibrylator


Lokalny przedsiębiorca podarował urzędowi miasta defibrylator24.11.2022 r.

Podarowany urzędowi miasta defibrylator AED

W urzędzie miasta został zainstalowany automatyczny defibrylator. Zakup ratującego życie urządzenia oraz szkolenie z jego obsługi zostały sfinansowane przez producenta i dostawcę central wentylacyjnych – firmę Clima Gold.

Kilka miesięcy temu podjęliśmy decyzję o zakupie defibrylatora dla nas – firma zatrudnia już ponad 100 osób, a więc pojawiła się potrzeba, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa naszym pracownikom. Sam defibrylator bez profesjonalnej obsługi jest tylko martwym urządzeniem, więc przeszkoliliśmy część załogi z udzielania pierwszej pomocy, a to pokazało nam, jaką wartością jest umiejętność i możliwość uratowania zdrowia i życia drugiemu człowiekowi. I to był impuls, aby pójść z tym dalej i zarażać tą ideą. Naturalnym partnerem wydał nam się urząd miasta ze względu na lokalizację, liczbę osób, które odwiedzają tę instytucję, oraz możliwość nagłośnienia, że sprzęt jest w zasięgu ręki, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Formalnie wyszliśmy z inicjatywą do stowarzyszenia, a nasza propozycja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem – mówi Emilia Wilińska, specjalista do spraw marketingu w Clima Gold.

Defibrylator i szkolenie zostały sfinansowane przez firmę Clima Gold na rzecz Stowarzyszenia Ludzi Innowacyjnych „Chcę, umiem, pomagam”. Ostatecznie jednak społecznicy z tej organizacji przekazali automatyczny defibrylator zewnętrzny i możliwość uczestnictwa w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej urzędowi miasta. Oficjalne przekazanie podarunku i szkolenie miały miejsce 23 listopada w Urzędzie Miasta Rumi.

Montaż defibrylatorów zalecany jest zwłaszcza w miejscach i obiektach publicznych, z których każdego dnia korzystają setki osób. Na terenie urzędu cyklicznie odbywają się posiedzenia rady, liczne spotkania z mieszkańcami, różne uroczystości. W przypadku wystąpienia zaburzenia rytmu serca, zagrażającego zdrowiu lub życiu poszkodowanego, takie urządzenie jest po prostu bezcenne. Jesteśmy ogromnie wdzięczni sponsorowi, choć mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli skorzystać z tego urządzenia – przyznaje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Clima Gold jest jedną z pierwszych firm, które rozpoczęły swoją działalność na terenach inwestycyjnych w Rumi, w pobliżu ulicy Kazimierskiej. Przedsiębiorstwo zatrudnia wielu rumian i odnotowuje roczne przychody na poziomie przeszło 50 milionów złotych. Spółka ma na swoim koncie liczne nagrody, w tym wyróżnienie „Lider Inwestycji” wręczone podczas listopadowego „Gryfa Gospodarczego 2022”. Oprócz prowadzenia działalności biznesowej Clima Gold uczestniczy w lokalnych wydarzeniach sportowych i kulturalnych oraz akcjach społecznych, między innymi fundując zasadzenie drzew w ramach miejskiego projektu „Zieleń na mur-beton”.

Staramy się wspierać lokalne przedsięwzięcia, dokładając swoją cegiełkę do organizacji imprez odbywających się w Rumi. Udzielamy wsparcia finansowego Rugby Club Arka Rumia, organizatorom Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego w Rumi czy organizatorom Koncertu Świąteczno-Noworocznego. Chętnie angażujemy w przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności, czujemy się jej częścią – podsumowuje Emilia Wilińska.

Uczestnicy przekazania defibrylatora

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń