Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Mercedesy z całej Polski zjechały się do Rumi


Mercedesy z całej Polski zjechały się do Rumi04.06.2024 r.


Rumia już po raz drugi stała się tymczasową stolicą dla polskich miłośników motoryzacji. Po ubiegłorocznym sukcesie III Festiwalu Pojazdów Nieznanych, Nieudanych i Zapomnianych park Starowiejski przyciągnął Mercedes Klub Wybrzeże. W niedzielę 2 czerwca za sprawą klubowiczów i tutejszego MDK-u zorganizowany został Ogólnopolski Zlot Mercedesów, który także cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Zlot mercedesów w parku Starowiejskim, fot. Piotr Dempc (zdjęcie opublikowane w naszej grupie Z aparatem po Rumi)

Na zlocie można było podziwiać szeroką gamę modeli Mercedesa – od zabytkowych klasyków po najnowsze modele. Szczególną uwagę zwracały mercedesy z lat 70. i 80. XX wieku, które wciąż zachwycają swoim eleganckim designem i ponadczasową stylistyką. Oprócz wystawy samochodów, w programie zlotu znalazły się atrakcje dla najmłodszych, stoiska tematyczne oraz kwesta na rzecz Domu pod Lawendami w Rumi.

Impreza była świetną okazją do integracji miłośników marki Mercedes i wymiany doświadczeń. Uczestnicy zlotu mogli pochwalić się swoimi samochodami, porozmawiać o historii i teraźniejszości Mercedesa, a także dowiedzieć się więcej o nowych modelach i technologiach stosowanych przez markę.

Ogólnopolski Zlot Mercedesów w Rumi 2024 z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Impreza pokazała, jak silna jest to pasja i jak wiele osób ceni sobie jej bogatą historię i tradycję. Fani Mercedesa już zapowiedzieli, że za rok ponownie chcą się spotkać w miejskim parku.

Miłośników czterech kółek czeka jeszcze jedna impreza w tej lokalizacji – 31 sierpnia w godzinach 12:00-18:00 odbędzie się IV Festiwal Pojazdów Nieznanych, Nieudanych i Zapomnianych.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń