Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Mieszkańcy zyskują centralne ogrzewanie


Mieszkańcy zyskują centralne ogrzewanie24.08.2018 r.


To kolejny etap walki ze smogiem w Rumi. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym, w mieszkaniach zlokalizowanych na Zagórzu wkrótce pojawi się centralne ogrzewanie. W ten sposób do końca tego roku miasto pozbędzie się około 200 pieców węglowych.

Trwają prace termomodernizacyjne przy ostatnich budynkach biorących udział w projekcie KAWKA. Jednocześnie spółka OPEC, na potrzeby projektu, rozpoczęła szeroko zakrojone prace związane z wybudowaniem sieci ciepłowniczej na Zagórzu. Montowane są także instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w poszczególnych lokalach.

Intensywne działania, prowadzone przy budynkach zlokalizowanych w tej dzielnicy miasta, postępują dynamicznie od 2017 roku, a obecnie wchodzą w kolejny etap. Polega on między innymi na instalacji rur ciepłowniczych, pracach ziemnych oraz montażu węzłów ciepłowniczych. Działania te stały się możliwe dzięki środkom zewnętrznym.

Gmina Miejska Rumia oraz tutejsze wspólnoty mieszkaniowe uzyskały dofinansowanie w dwóch edycjach konkursu – w roku 2014 oraz 2015. Przedsięwzięcie jest więc częścią ogólnopolskiego programu KAWKA, w ramach którego z narodowych i wojewódzkich funduszy można pozyskać środki na likwidację uciążliwych pieców i kotłowni. W efekcie węgiel można zastąpić ciepłem systemowym, co jest bardziej ekologiczne i ekonomiczne. Takie zmiany mają nastąpić łącznie w 200 mieszkaniach na terenie Rumi.

Więcej informacji na temat realizacji programu i walki miasta ze smogiem można znaleźć pod tym linkiem.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń