Niedziela, 12 Lipiec 2020

Mieszkaniec Rumi ustanowił nowy rekord Polski


28.02.2018 r.


Grzegorz Grinholc, będący na co dzień nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi, zdobył złoty medal w chodzie sportowym podczas Halowych Mistrzostw Polski Masters w Toruniu. Tym samym rumianin ustanowił również nowy rekord Polski w kategorii wiekowej M40.

W 27. edycji Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które odbywały się 24 lutego w Arenie Toruń, uczestniczyło blisko 460 zawodników, w tym ponad 50 osób z zagranicy. Zmagania przeznaczone były dla osób które ukończyły 35. rok życia.

Mieszkaniec Rumi startował w chodzie sportowym mężczyzn do 40. roku życia na dystansie 3 kilometrów. Był to pierwszy start Grzegorza Grinholca w tym sezonie. Chodziarz zakończył zmagania sporym sukcesem – zdobył złoty medal i jednocześnie ustanowił rekord Polski w swojej kategorii wiekowej, zjawiając się na mecie po 14 minutach i 4 sekundach.

Mistrzostwa Polski, których organizatorem jest Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters w Toruniu, rozgrywane są zgodnie z przepisami IAAF, WMA, EMA i PZLA. Biorą w nich udział zarówno byli mistrzowie i rekordziści

Polski, jak również amatorzy.

 

Źródło: https://www.facebook.com/grzegorz.grinholc[/caption]

Kalendarz wydarzeń