Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Mieszkaniec Rumi ustanowił nowy rekord Polski

Mieszkaniec Rumi ustanowił nowy rekord Polski28.02.2018 r.

Grzegorz Grinholc, będący na co dzień nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi, zdobył złoty medal w chodzie sportowym podczas Halowych Mistrzostw Polski Masters w Toruniu. Tym samym rumianin ustanowił również nowy rekord Polski w kategorii wiekowej M40.

W 27. edycji Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które odbywały się 24 lutego w Arenie Toruń, uczestniczyło blisko 460 zawodników, w tym ponad 50 osób z zagranicy. Zmagania przeznaczone były dla osób które ukończyły 35. rok życia.

Mieszkaniec Rumi startował w chodzie sportowym mężczyzn do 40. roku życia na dystansie 3 kilometrów. Był to pierwszy start Grzegorza Grinholca w tym sezonie. Chodziarz zakończył zmagania sporym sukcesem – zdobył złoty medal i jednocześnie ustanowił rekord Polski w swojej kategorii wiekowej, zjawiając się na mecie po 14 minutach i 4 sekundach.

Mistrzostwa Polski, których organizatorem jest Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters w Toruniu, rozgrywane są zgodnie z przepisami IAAF, WMA, EMA i PZLA. Biorą w nich udział zarówno byli mistrzowie i rekordziści