Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Mieszkaniec Rumi zdobył w Madrycie brązowy medal

Mieszkaniec Rumi zdobył w Madrycie brązowy medal22.03.2018 r.

Grzegorz Grinholc, będący na co dzień nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi, zdobył brązowy medal podczas Halowych Mistrzostw Europy Masters w Madrycie. Rumianin zamknął podium w chodzie sportowym na 3 kilometry w swojej kategorii wiekowej.

– Udało się! Po ciężkiej walce zająłem trzecie miejsce z czasem 13 minut i 40 sekund w chodzie sportowym na 3000 metrów w kategorii M40. Poprawiłem własny i zarazem ostatni rekord Polski o 24 sekundy. Czuję wielką radość i satysfakcję z wyniku – podkreśla  Grzegorz Grinholc.

To już 12. edycja Halowych Mistrzostw Europy. Zawody rozpoczęły się w minioną niedzielę (18 marca) i potrwają do soboty (24 marca). Hiszpania po raz trzeci jest gospodarzem tego wydarzenia, które w tym roku zgromadziło około 4 tysięcy uczestników.

Przypomnijmy, że pod koniec lutego Grzegorz Grinholc zdobył złoty medal w chodzie sportowym podczas Halowych Mistrzostw Polski Masters w Toruniu. Właśnie wtedy chodziarz ustanowił poprzedni rekord Polski w swojej kategorii wiekowej, zjawiając się na mecie po 14 minutach i 4 sekundach.