Wtorek, 21 Wrzesień 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

„Misja: Zielona Moc” – weź udział w grze terenowej na smartfona


„Misja: Zielona Moc” – weź udział w grze terenowej na smartfonaf15.09.2021 r.

Zdjęcie symboliczne

Urząd Miasta Rumi wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Rumi zapraszają do udziału w mobilnej grze miejskiej pt. „Misja: Zielona Moc”. Uczestnicy wcielą się w tropicieli walczących o zdrowie i długie życie. Podążą za wskazówkami z przyszłości, będą zbierać ukryte hasła i rozwiązywać zagadki, aby na koniec zdobyć Zieloną Moc. Po drodze odwiedzą ciekawe rumskie zakamarki i zdobędą wartościowe informacje, a przede wszystkim będą się świetnie bawić. Premiera gry odbędzie się 18 września o godzinie 10:30 w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2021.

Ding! – rozbrzmiewa dźwięk przychodzącej wiadomości. Otwierasz ją, zaczynasz czytać i nie możesz uwierzyć, że to się dzieje naprawdę... „Halo, witaj! Wiem, że to zabrzmi nieprawdopodobnie, ale błagam – przeczytaj do końca moją prośbę. Piszę do Ciebie z Rumi, jest rok 2121, połączyliśmy się poprzez tunel czasoprzestrzenny! Jestem studentką historii i prowadzę badania nad Erą Smogu. Proponuję Ci pewne zadanie do wykonania. Podejmij wyzwanie i podążaj rumskimi ścieżkami, odkrywając ukryte tajemnice przyszłości. Jeśli wytrwasz i wypełnisz wszystkie zadania, to posiądziesz Zieloną Moc, która gwarantuje zdrowie i długowieczność, a Twoje miasto dołączy do szczęśliwych zielonych krain, w których ludziom żyje się spokojnie. Niech zielona moc będzie z Tobą!”.

Gra rodzinna przeznaczona dla każdego, kto lubi spacery i ciekawostki. Zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. Drużyny złożone włącznie z dorosłych uczestników również będą się dobrze bawić. Przed rozpoczęciem gry uczestnicy są zobowiązani do zapoznania się z regulaminem.
Aby zagrać, potrzebny jest smartfon z darmową aplikacją ActionTrack, włączoną lokalizacją i najlepiej w pełni naładowaną baterią.     

Start gry: Stacja Kultura, ul. Starowiejska 2. Koniec gry: parking MOSiR-u, ul. Mickiewicza 49. Punkty gry zlokalizowane są na trasie o długości około 1,5 km, a czas potrzebny na ukończenie rozgrywki wynosi od 60 do 90 minut, w zależności od wieku uczestników i tempa poruszania się. Aplikacja dokładnie prowadzi uczestników po wyznaczonej trasie.

W dniu premiery na trasie gry uczestnicy napotkają pomocników, a także zdobędą upominki. Na mecie każdy, kto ukończy grę w pierwszych godzinach, otrzyma dyplom Zielonej Mocy.

Po premierze gra będzie dostępna do odwołania, aby można było wziąć w niej udział w dowolnym dogodnym terminie.

Dostęp do gry będzie można uzyskać poprzez link https://tiny.pl/979dv lub zeskanowanie kodu QR.

Link do regulaminu.

Kalendarz wydarzeń