Wtorek, 25 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Młodzież zorganizowała sportowe Mikołajki dla przedszkolaków


Młodzież zorganizowała sportowe Mikołajki dla przedszkolaków29.11.2019 r.


Uczniowie klas siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej numer 8 w Rumi przygotowali 24. mikołajkową olimpiadę dla przedszkolaków. Wybrane w drodze eliminacji 15-osobowe reprezentacje rywalizowały w hali MOSiR. Nagrodą za sportowy wysiłek były ufundowane przez sponsorów upominki.

Wychowankowie rumskich szkół i przedszkoli w wieku do 6 lat spotkali się ze starszymi kolegami i koleżankami w piątek 29 listopada. Młodzież, w ramach akcji „Olimpiada u Mikołaja – Ósemka przedszkolakowi”, przygotowała szereg sportowo-rekreacyjnych atrakcji. W organizacji wspierali uczniów nauczyciele, sponsorzy oraz pracownicy MOSiR-u.

Cieszę się, że już po raz 17. możemy organizować tę imprezę tutaj, w hali MOSiR. Dzięki temu możemy pokazać dzieciom, dlaczego warto odwiedzać naszą halę widowiskowo-sportową, a także dzielić z nimi radość ze sportowej rywalizacji – powiedziała Jolanta Król, dyrektor MOSiR w Rumi.

Po intensywnej rozgrzewce dzieci przystąpiły do konkurencji, wśród których pojawiły się: skoki w dal, spacer z piłeczką na patelni, rzuty piłką do kosza czy sprint połączony ze slalomem. Sportowym zmaganiom towarzyszył głośny doping, który prowadzili zebrani na trybunach rówieśnicy zawodników. Nie zabrakło nie tylko oklasków, okrzyków i transparentów, ale i świątecznego akcentu.

Jest to wspaniałe wejście w ten świąteczno-noworoczny czas. Zawsze traktuję tę olimpiadę jako początek tego chyba najprzyjemniejszego w ciągu całego roku okresu – powiedział Marcin Kurkowski, wiceburmistrz Rumi. – Bez zaangażowania wielu osób nie byłoby to możliwe, dlatego bardzo dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do organizacji tego wydarzenia – dodał.

Zwieńczeniem „Olimpiady u Mikołaja” było wręczenie najlepszym sportowcom medali oraz nagród. Ponadto uczniowie SP nr 8 zaprezentowali przedszkolakom spektakl teatralny pt. „Opowieść wigilijna”.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń