Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Muzyczna majówka z polskimi hitami


Muzyczna majówka z polskimi hitami03.05.2024 r.

Publiczność przed sceną przy ul. Bukowej, na pierwszym planie członkowie De Mono

„Jak statki na niebie” – te słowa niosły się 3 maja po Starej Rumi. Pierwszymi gwiazdami, które w tym sezonie zagrały i zaśpiewały dla mieszkańców, byli członkowie zespołu De Mono. Koncert znanej formacji uzupełnił występ lokalnej wokalistki i rodzinny festyn na obiektach przy ul. Bukowej.

Do wspólnej zabawy pod gołym niebem – na znak tego, że lato nadchodzi wielkimi krokami – zaprosił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Majówkowy koncert połączony z festynem był pierwszą w tym roku okazją do zabawy w plenerze przy dźwiękach ogólnopolskich gwiazd. W scenę i widownię zamienił się 3 maja teren boiska przy ul. Bukowej.

Rumianie przenieśli się do muzycznej przeszłości, ale tej stosunkowo „bliskiej” – wybrzmiały dźwięki znanego w całym kraju zespołu De Mono, który szczyty swojej popularności przeżywał na przełomie lat 80. i 90. Przeboje tej formacji podbijały wówczas wszystkie radiowe playlisty. Dziś mają status ikony polskiej muzyki rozrywkowej, a hity takie jak „Statki na niebie”, „Póki na to czas”, „Moje miasto nocą” czy znany jako czołówka Big Brothera „Poznaj siebie” wiele osób nadal potrafi zanucić czy nawet zaśpiewać.Nic dziwnego, że rumska publiczność dopisała i pod sceną w majówkę zebrał się tłum – tym bardziej, że dopisała także pogoda. Po zakończonym koncercie kolejka fanów ustawiała się po autografy i pamiątkowe zdjęcia z członkami zespołu, a szczególnie oblegany był lider grupy Andrzej Krzywy. Tuż przed gwiazdami wieczoru na scenie wystąpiła lokalna wokalistka Marta Jankewycz.

Dla tych, którzy chcieli odetchnąć od muzyki, przygotowano strefę z dodatkowymi atrakcjami, w tym zabawami dla dzieci czy dmuchanymi zabawkami. Na miejscu działała też strefa gastronomiczna.

De Mono podczas koncertu w Rumi Występ Marty Jankewycz Fani zespołu z Andrzejem Krzywym, wokalistą De Mono Pamiątkowe zdjęcie zespołu De Mono z publicznością w Rumi Publiczność przed sceną przy ul. Bukowej, na pierwszym planie członkowie De Mono

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń