Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Na Lotnisku powstaje mini boisko do piłki nożnej


Na Lotnisku powstaje mini boisko do piłki nożnej11.05.2020 r.


Rozpoczęły się prace związane z budową mini boiska przy ulicy Kostki Napierskiego w Rumi. Obiekt sportowy o wymiarach 15 na 28 metrów będzie przeznaczony do gry w piłkę nożną. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego, a jej koszt to ponad 220 tysięcy złotych.

Umowa z wykonawcą, którym jest firma handlowo-usługowa Auto-Sport z siedzibą w Cieszenie, została podpisana na początku kwietnia. Zgodnie z harmonogramem prace rozpoczęły się zaraz po długim weekendzie majowym. W pierwszej kolejności nastąpiła wycinka kolidujących z placem budowy drzew. Następnym etapem będzie usunięcie oraz demontaż dotychczasowych urządzeń sportowych i piłkochwytów.

W kolejnych tygodniach wykonawca przystąpi do prac ziemnych, niwelacji terenu, przygotowania podłoża i ułożenia sztucznego trawnika. Zamontowane zostaną bramki oraz nowe, wyższe od dotychczasowych, piłkochwyty. Ostatnim etapem będzie montaż ogrodzenia, furtek, słupków bezpieczeństwa oraz budowa chodnika dookoła boiska. Wszelkie prace budowlane powinny się zakończyć w czerwcu tego roku, natomiast na przełomie września i października wokół obiektu zostaną posadzone drzewa.

Realizacja mini boiska do piłki nożnej stanowi pierwszy etap projektu obywatelskiego pod nazwą „Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. K. Napierskiego w Rumi”. W ramach planowanego przez wnioskodawcę projektu drugiego etapu inwestycji, w tym samym miejscu miałby powstać również plac zabaw wraz z oświetleniem. Trzeci etap wiązałby się z budową wielofunkcyjnego boiska.

Od początku poprzedniej kadencji sukcesywnie zmieniamy i rozbudowujemy bazę rekreacyjną. Budujemy nowe place zabaw i obiekty sportowe dla najmłodszych, a także remontujemy te istniejące. Boisko przy ul. Kilińskiego jest długo wyczekiwanym obiektem w tej części Lotniska. Ogromne brawa należą się naszym mieszkańcom, bo to dzięki ich głosom projekt ten znalazł się w gronie zwycięzców Budżetu Obywatelskiego. Osobne podziękowania kieruję do wnioskodawcy, który wraz z najbliższymi włożył w ten projekt ogrom pracy – podkreśla radny Leszek Grzeszczyk. – To pierwszy etap tej sporej inwestycji. W planach są jeszcze dwa etapy, tak aby powstał cały kompleks sportowo-rodzinny. Już teraz zachęcam wszystkich do głosowania w Budżecie Obywatelskim na kolejne etapy tej inwestycji, jak tylko będzie to możliwe – dodaje.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń