Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Na terenie Rumi stworzyli własne „małe miasto”


Na terenie Rumi stworzyli własne „małe miasto”10.06.2019 r.


Przez pięć dni będą przechodzić szkolenia, pracować u różnych pracodawców, decydować o miejskich inwestycjach, a nawet samodzielnie odprowadzać podatki, by na koniec móc zrobić zakupy w „sklepie marzeń”. Tak wygląda tymczasowa rzeczywistość dzieci, które uczestniczą w projekcie „Małe Miasto Rumia”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja „Dom mojego Brata”.

W ogromnym skrócie projekt „Małe Miasto” stanowi symulację dorosłego życia, w którym uczniowie lokalnych szkół podstawowych przechodzą szkolenia, pracują, zarabiają pieniądze i decydują o własnych wydatkach. Dzięki tym 5-dniowym warsztatom edukacyjnym dzieci zdobywają umiejętności niezbędne do dorosłego życia, w tym uczą się zarządzać finansami. Spotykają się także z przedstawicielami służb – takich jak policja, straż pożarna i straż miejska – którzy wprowadzają ich do swojego świata.

Oficjalnego otwarcia projektu, które odbyło się 10 czerwca na terenie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Rumi, dokonali wspólnie uczestnicy i pomysłodawcy projektu, a także gospodarze obiektu. Symboliczną wstęgę przecinał również Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi.

Jest to naprawdę kapitalna inicjatywa, dzięki której młodzi ludzie nie tylko uczą się odmawiać sobie drobnych przyjemności na rzecz większych zakupów, ale i szacunku do pieniądza – podkreśla Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – To również wyjątkowa okazja do spotkania się z przedstawicielami praktycznie wymierających zawodów, takich jak szewc czy kominiarz. Po prostu wspaniała lekcja życia – kwituje.

Przedsięwzięcie zakończy się 14 czerwca, wówczas zarobione „pieniądze” uczestnicy będą mogli wydać w „sklepie marzeń”, gdzie czekają m.in. rozmaite zestawy nowoczesnych zabawek. Co ciekawe, podczas projektu dzieci wybiorą również miejski projekt inwestycyjny o wartości 10 tysięcy złotych, którego realizację sfinansuje Fundacja BGK.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń