Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Najlepsi ósmoklasiści zostali nagrodzeni


Najlepsi ósmoklasiści zostali nagrodzeni26.06.2020 r.


Dziewięcioro tegorocznych absolwentów rumskich szkół podstawowych, którzy mogą się pochwalić nie tylko najwyższą średnią ocen, ale i dodatkowymi osiągnięciami, zostało uhonorowanych przez przedstawicieli władz miasta.

Uroczystość wręczenia wyróżnień dla najlepszych absolwentów szkół podstawowych odbyła się w czwartkowe popołudnie (25 czerwca) przed Miejskim Domem Kultury w Rumi. Absolwentom klas ósmych towarzyszyły rodziny, przyjaciele oraz przedstawiciele ukończonych przez nich szkół. Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczali wspólnie wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Woźniak.

Ci wspaniali młodzi ludzie wyróżniają się wśród rówieśników pracowitością, systematycznością, zaangażowaniem oraz działalnością społeczną. Jestem przekonany, że o ich dalszych osiągnięciach będzie jeszcze głośno – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz do spraw społecznych. – Rodzicom gratuluję tak wyjątkowych dzieci, a nauczycielom dziękuje za udzielone wsparcie. No i oczywiście życzę wszystkim udanych wakacji – dodał.

Zwieńczeniem spotkania były pamiątkowe zdjęcia.


Sylwetki nagrodzonych:

  • Mikołaj Kurkowski – absolwent Szkoły Podstawowej nr 9 im. kpt. Karola Olgierda Borchardta. Mikołaj uzyskał średnią ocen na koniec ósmej klasy 6,0 oraz zachowanie wzorowe. Jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego oraz wojewódzkiego etapu Pomorskiej Ligi Zadaniowej z fizyki dla uczniów klas VII i VIII, a także laureatem XXV Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Ponadto Mikołaj jest dwukrotnym stypendystą marszałka województwa pomorskiego oraz otrzymał stypendium burmistrza Rumi. Reprezentował szkołę w projekcie „Zdolni z Pomorza”.   
  • Julia Chmielecka – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy. Julia uzyskała średnią ocen na koniec ósmej klasy 6,0 oraz zachowanie wzorowe. W ostatnich trzech latach szkolnych była wielokrotną laureatką i finalistką konkurów o zasięgu wojewódzkim z języka angielskiego, polskiego, niemieckiego i matematyki. Ponadto jest stypendystką marszałka województwa pomorskiego oraz otrzymała stypendium burmistrza Rumi. Aktywnie działa w rumskiej drużynie WOPR, biorąc udział w pokazach ratowniczych na terenie szkoły oraz miasta.
  • Teresa Drabik – absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny. Teresa uzyskała średnią ocen na koniec ósmej klasy 5,67 i zachowanie wzorowe. Teresę cechuje wysoka kultura osobista w szkole i poza nią. Jest wrażliwa na potrzeby innych osób. Zawsze służy pomocą kolegom i nauczycielom. Umie współpracować z nauczycielami i rówieśnikami, dotrzymuje słowa, jest solidna i pracowita. Pasjonuje się gimnastyką artystyczną, w której realizuje swoje marzenia i zainteresowania.
  • Jan Górecki – absolwent Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej. Jan uzyskał średnią ocen na koniec ósmej klasy 6,0 oraz zachowanie wzorowe. Jest laureatem wojewódzkich konkursów z matematyki i fizyki, finalistą Pomorskiej Ligi „Zdolni z Pomorza” oraz międzynarodowego konkursu „Kangur”. Jest również zawodnikiem szkolnej drużyny unihokeja, z którą zdobył I miejsce na wojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej. Ponadto reprezentował szkołę w 38. finale Odysei Umysłu, zajmując wraz zespołem IV miejsce na świecie i I miejsce w Polsce. Czynnie uczestniczy w różnego rodzaju projektach i akcjach charytatywnych organizowanych w szkole oraz dla społeczności lokalnej.
  • Michał Kleina – absolwent Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio. Michał uzyskał średnią ocen na koniec ósmej klasy 6,0 oraz zachowanie wzorowe. Jest uzdolniony głównie w kierunkach ścisłych, a jego pasją jest chemia, fizyka i matematyka. Cechuje go wysoka kultura osobista w szkole i poza nią. Michał jest laureatem konkursu kuratoryjnego z chemii i finalistą konkursu z geografii. W tym roku został finalistą konkursu  „Wygraj Indeks” na Wydział Chemii Politechniki Gdańskiej.
  • Tymoteusz Zaremba – absolwent Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka. Tymoteusz uzyskał średnią ocen na koniec ósmej klasy 5,41 oraz zachowanie wzorowe. Jest osobą bardzo zaangażowaną w działania na rzecz szkoły, którą reprezentował w wielu uroczystościach szkolnych i miejskich. Czynnie uczestniczył także w pracach samorządu uczniowskiego, biorąc udział w akcjach i projektach na rzecz społeczności uczniowskiej. Jego pasją jest historia.  
  • Paulina Michalska – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 6 im. A Majkowskiego. Paulina uzyskała średnią ocen na koniec ósmej klasy 5,83 oraz zachowanie wzorowe. Jest osobą wszechstronnie uzdolnioną – tworzy piękne prace plastyczne, uczęszcza do szkoły muzycznej, swoimi występami wokalnymi wielokrotnie uświetniała imprezy szkolne, a także miejskie. W czasie tych kilku lat nauki w szkole Paulina brała udział w wielu konkursach przedmiotowych, została między innymi laureatką konkursu kuratoryjnego z języka polskiego.
  • Wiktoria Białek – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły. Wiktoria uzyskała średnią ocen na koniec ósmej klasy 5,5 oraz zachowanie wzorowe. Ponadto jest laureatką powiatowego konkursu języka angielskiego organizowanego przez I LO w Wejherowie oraz uczestniczką etapu rejonowego konkursu języka polskiego. Wiktoria aktywnie działała w samorządzie klasowym i szkolnym oraz intensywnie udzielała się w wolontariacie, poświęcając czas na przygotowanie i organizowanie rajdów przygodowych dla dzieci.
  • Oliwia Helbik – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego. Oliwia uzyskała średnią ocen na koniec ósmej klasy 5,56 oraz zachowanie wzorowe. Jest osobą utalentowaną literacko, plastycznie i muzycznie. Do najważniejszych osiągnięć Oliwii w tym roku szkolnym można zaliczyć: I miejsce w wojewódzkim konkursie „Nie ma Kaszub bez Poloni, A bez Kaszub Polści”, grand prix w III wojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Tu żyjemy” oraz w XXVI pomorskim konkursie literacko-plastycznym pt. „Gwiazdka tuż, tuż”.

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń