Piątek, 12 sierpnia 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Najlepsze zdjęcia Gdańsk Press Photo 2021 w Stacji Kultura


Najlepsze zdjęcia Gdańsk Press Photo 2021 w Stacji Kulturaf07.12.2021 r.

Najlepsze zdjęcia Gdańsk Press Photo 2021 w Stacji Kultura

Stacja Kultura zaprasza na wystawę prac laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo. Wystawę będzie można oglądać do 15 stycznia 2022 roku w godzinach otwarcia placówki.

Organizowany przez „Press” Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy w Polsce środowiskowy konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

W roku 2021 aż 57 fotografów walczyło o nagrody za zdjęcia, reportaże i projekty dokumentalne. Z ponad 4,5 tys. zgłoszonych do konkursu zdjęć jury zakwalifikowało do finału 44 zdjęcia pojedyncze, 10 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne w kategoriach głównych oraz 7 zdjęć pojedynczych i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland. Łącznie w finale znalazły się 272 fotografie.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu został Adam Lach (Napo Images). Zdjęcie Roku jego autorstwa przedstawia mężczyznę, który utknął w samochodzie między kordonem policji a protestującymi przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń