Środa, 10 sierpnia 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Najpierw konkurencje sportowe, a potem ogromne dmuchańce


Najpierw konkurencje sportowe, a potem ogromne dmuchańcef13.06.2022 r.

Rumia, propagując wychowanie poprzez sport, już po raz trzeci zaprosiła mieszkańców do świętowania Dnia Dziecka w wyjątkowy sposób. Na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej odbył się festyn, którego zwieńczenie stanowił festiwal dmuchańców.

Organizowane przez MOSiR i Stowarzyszenie „Rugby Club Arka Rumia” bezpłatne wydarzenie odbywało się 5 czerwca. Zasady były proste: każde dziecko, które uczestnicząc w konkurencjach rekreacyjno-sportowych, zdobyło komplet pieczątek, mogło do woli korzystać z dostępnych dmuchańców.

Świetne wydarzenie. Super, że dzieci, aby móc korzystać z dmuchańców, musiały się wysilić i wziąć udział w konkurencjach sportowych. Super zabawa poprzez naukę – ocenia pani Monika.

Najmłodsi, zachęceni nagrodą, chętnie skakali, rzucali piłkami, kozłowali czy też biegali slalomem. Nad przebiegiem sportowych zmagań czuwali przedstawiciele władz miasta, radni, nauczyciele i aktywiści.

Dla najmłodszych były ułatwienia. Na moim stanowisku odbić siatkarskich dzieci mogły w zamian podrzucać piłkę, podawać ją sobie z rodzicem albo ją kulać. Chcemy zachęcić do sportu, ponieważ dobrą koordynację ruchową ma niestety niewiele dzieci – przyznaje Teresa Mirela Jałocha, artystka i była radna.

Sponsorem festiwalu dmuchańców był deweloper Euro Styl.

Galerię zdjęć można znaleźć pod tym linkiem.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń