Piątek, 12 sierpnia 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Niestraszny im wiatr, śnieg i mróz. Przejdą setki kilometrów, by promować krwiodawstwo


Niestraszny im wiatr, śnieg i mróz. Przejdą setki kilometrów, by promować krwiodawstwo f10.01.2022 r.

Niestraszny im wiatr, śnieg i mróz. Przejdą setki kilometrów, by promować krwiodawstwo

Ruszyła kolejna edycja akcji społecznej „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg”, w ramach której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka krwi. Honorowy start sportowej części projektu, polegającej na pokonaniu 550-kilometrowej trasy wzdłuż Wybrzeża, miał miejsce 9 stycznia pod Urzędem Miasta Rumi.

Celem akcji „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg” jest promocja honorowego krwiodawstwa. W ten sposób pomysłodawcy chcą podziękować za uratowanie życia jednego z członków „ultra ekipy”, a także poszerzać świadomość społeczną na temat rzadkich chorób.

Szósta edycja przedsięwzięcia potrwa do końca stycznia 2022 roku. W tym czasie każda osoba w Polsce może oddać krew, podając hasło „Ultrakrew”, a tym samym wziąć udział w wyjątkowym konkursie.  

Natomiast od 10 do 16 stycznia organizatorów akcji będzie można spotkać w terenie. Przejdą oni 550 kilometrów brzegiem Bałtyku, by zachęcać Polaków do podzielenia się krwią. Do „Ultrasów” można dołączyć w dowolnym miejscu na trasie ciągnącej się od Świnoujścia po Piaski. Symboliczny start przemarszu odbył się 9 stycznia w Rumi, pod tutejszym urzędem miasta.

Rumia jest z nami od samego początku „Ultrakrwi”, dlatego tradycyjnie nasza droga prowadzi przez to miasto. Tutaj też odbyła się historyczna, pierwsza zbiórka krwi, której patronowaliśmy – podkreśla Jacek Bastian, inicjator akcji.

Więcej szczegółowych informacji na temat przedsięwzięcia można znaleźć na Facebooku.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń