Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Nowa hala piłkarska już do dyspozycji mieszkańców


Nowa hala piłkarska już do dyspozycji mieszkańców09.03.2020 r.


Hala łukowo-namiotowa przy Szkole Podstawowej numer 7 w Rumi została oficjalnie otwarta. Obiekt będzie służył uczniom oraz klientom przede wszystkim do gry w piłkę nożną. Jako pierwsi z nowoczesnej murawy Areny Rumia skorzystali samorządowcy oraz dzieci.

Uroczyste otwarcie odbyło się w minioną sobotę (7 marca). Po oficjalnym przecięciu wstęgi przez dyrekcję szkoły, inwestorów, zaproszonych gości oraz przedstawicieli władz miasta i powiatu, odbył się pokazowy trening oraz mecz piłkarski „Samorządowcy Rumi kontra reszta świata”.

Podczas meczu pokazowego było widać i czuć, że jest to obiekt o najwyższym standardzie. Sztuczna i bezpieczna murawa, ogrzewanie, oświetlenie i nagłośnienie. Wszystko tu jest – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – To pierwsza hala w mieście wybudowana w takim modelu, czyli szkoła udostępniła teren, na którym zwycięzca przetargu postawił halę. Dzięki takiemu rozwiązaniu w godzinach funkcjonowania szkoły z hali korzystają uczniowie, a w pozostałym czasie inwestor wykorzystuje obiekt w celach komercyjnych – wyjaśnia.  

Decyzja o udostępnieniu na 20 lat terenu należącego do Szkoły Podstawowej nr 7 pod budowę hali sportowej zapadła na początku 2019 roku. Zgodnie z założeniami przedsięwzięcia, inwestor wybudował Arenę Rumia za własne pieniądze i nieodpłatnie udostępnił obiekt placówce na potrzeby zajęć wychowania fizycznego. Miasto ponosi jedynie koszty eksploatacji hali.

Po szkolnych zajęciach hala przeznaczana jest na wynajem. Potencjalnymi klientami są przede wszystkim mieszkańcy Rumi i okolic, którzy rekreacyjnie trenują futbol. Istnieje również możliwość wykorzystania hali przez szkółki piłkarskie. Obiekt jest dostępny w każdych warunkach pogodowych, a jego dodatkowym atutem jest przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do tej pory Szkoła Podstawowa numer 7 w Rumi dysponowała jedynie niewielką salą gimnastyczną, dlatego nowy obiekt znacząco podniósł komfort i bezpieczeństwo uczniów.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń