Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Oddaj krew podczas miejskiego finału WOŚP


Oddaj krew podczas miejskiego finału WOŚP03.01.2023 r.


Zbliża się pierwsza spośród zaplanowanych na ten rok miejskich zbiórek krwi w Rumi. Akcja odbędzie się 29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 9 (ul. Stoczniowców 6). Potencjalni dawcy muszą dokonać telefonicznej rejestracji. Zbiórka jest częścią miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rejestracja odbywa się pod numerem: 58 679 66 71 (telefon czynny w godzinach: pon. 9:00-17:00; wt.-pt. 7:30-15:30). Dzięki telefonicznym zapisom i umawianiu potencjalnych dawców na konkretną godzinę cały proces związany z poborem krwi przebiega niezwykle sprawnie. Każdy, kto odda krew, otrzyma standardowy zestaw podarunkowy od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku oraz miejskie gadżety.

Krew mogą oddawać osoby w wieku od 18 do 60 lat, które na ogół czują się dobrze, ważą co najmniej 50 kilogramów i nie wystąpiły u nich czynniki powodujące tymczasową lub stałą dyskwalifikację. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i wypić co najmniej litr wody. Potencjalny krwiodawca musi okazać dokument potwierdzający tożsamość i mieć założoną maseczkę ochronną.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego.


Zbiórka krwi jest częścią rumskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główne atrakcje odbędą się w godzinach 13:00-20:00 na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń