Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ogromne pisanki ponownie zagościły w parku


Ogromne pisanki ponownie zagościły w parku06.04.2020 r.


Ostatnie dni dzielą nas od Wielkanocy, która ze względu na wszechobecną pandemię zeszła na drugi plan. Nie oznacza to jednak, że w Rumi zabraknie świątecznego akcentu. Przed Miejskim Domem Kultury stanęły dziś dwie ogromne pisanki.

Ważące 17 kilogramów i mierzące 150 centymetrów wysokości kolorowe jajka typu fiberglass od dziś (6 kwietnia) są obecne w parku Starowiejskim, w pobliżu Dworku pod lipami. Pisanki przedstawiają elementy architektury oraz krajobrazu Rumi. Dekoracje po raz pierwszy pojawiły się w miejskiej przestrzeni w 2019 roku, wzbudzając zainteresowanie mieszkańców.

Zdaję sobie sprawę, że wielu rumian, zwłaszcza tych najmłodszych, chciałoby zobaczyć te ogromne pisanki na własne oczy, dotknąć je czy wykonać pamiątkową fotografię. W dobie koronawirusa zachęcam jednak, by podziwiać je wyłącznie na zdjęciach – mówi Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Ozdoby te z pewnością jeszcze nie raz pojawią w Rumi, dlatego nie warto ryzykować zdrowia, swojego i innych – podsumowuje.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń