Środa, 12 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

OSP Rumia z dotacją na nowy sprzęt


OSP Rumia z dotacją na nowy sprzęt31.08.2018 r.


Ochotnicza Straż Pożarna w Rumi, decyzją radnych sejmiku wojewódzkiego, otrzymała dotację w wysokości ponad 18 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup przenośnej motopompy pożarniczej. Podpisanie umów w sprawie przekazania dotacji odbyło się w czwartek (30 sierpnia) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele jednostek OSP oraz gmin, w tym zastępca burmistrza Rumi Piotr Wittbrodt, a także marszałkowie Mieczysław Struk i Krzysztof Trawicki.

Ochotnicze straże pożarne bardzo często jako pierwsze docierają na miejsce niebezpiecznego zdarzenia. Ubiegłoroczna nawałnica pokazała, że szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia i dobry sprzęt są niezwykle ważne – mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Pilnie potrzebne były agregaty prądotwórcze i pilarki, które na bieżąco kupowaliśmy. Teraz chcemy pomóc strażakom z OSP doposażyć się w kolejny ważny sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnej jednostce – podkreślał marszałek.

Pieniądze na nowy sprzęt otrzymało 77 jednostek ochotniczych straży pożarnej z 44 pomorskich gmin, w tym Ochotnicza Straż Pożarna z Rumi. Pomoc finansowa zostanie przeznaczona na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego, np. motopomp, pomp szlamowych, pił ratowniczych oraz agregatów prądotwórczych. Pełna lista gmin i OSP, które otrzymają pomoc finansową.

W ciągu ostatnich dziewięciu lat samorząd województwa przekazał ochotniczym strażom pożarnym ponad 4 miliony złotych.

Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń