Środa, 28 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Otrzymali stypendia burmistrza za artystyczne dokonania


Otrzymali stypendia burmistrza za artystyczne dokonania28.11.2023 r.

Laureaci z osobami wręczającymi stypendia

Trzynastu utalentowanych rumskich uczniów zostało nagrodzonych stypendiami burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury, muzyki, śpiewu, sztuk plastycznych oraz teatru i filmu. Wszyscy są laureatami konkursów o zasięgu regionalnym, krajowym, a nawet międzynarodowym.

Nagrody finansowe i gratulacje zostały wręczone stypendystom 24 listopada w Miejskim Domu Kultury w Rumi. W uroczystości wzięli udział rodzice i bliscy nagrodzonych, dyrektorzy szkół i nauczyciele, a także samorządowcy. Stypendia wręczali wspólnie wiceburmistrz Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Woźniak, radna i wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Teresa Hebel oraz dyrektorka Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Książąt Pomorskich w Rumi Lucyna Penkowska.

Łączna pula nagród finansowych wyniosła 10 tysięcy złotych, a ich wysokość wahała się od 500 do 1500 złotych.

Lista uczniów nagrodzonych stypendiami artystycznymi burmistrza Rumi za rok szkolny 2022/2023

Sztuki plastyczne:

  • Julia Zmuda (uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny) – zajęła I miejsce w X Konkursie na Najładniejszą Kaszubską Szopkę Bożenarodzeniową.
  • Lena Kwiecień (uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego) – zajęła II miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Artystyczno-Językowym na Najładniejszy Folder w Języku Angielskim „I love New York”.
  • Alicja Kałędkiewicz (uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego) – zajęła II miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tajemniczy ogród – woda”, uzyskała wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Książka pięknie zilustrowana – LAS”, zajęła II miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Rytm i Melodia”, uzyskała grand prix w XXIX Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym w kategorii kartka świąteczna – techniki plastyczne, zajęła II miejsce w X Konkursie na Najładniejszą Kaszubską Szopkę Bożonarodzeniową.
  • Aniela Maszota (uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich) – zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Trako Dzieciom – „Pociągiem na wakacje”.
  • Yana Besh (uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego) – zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Trako Dzieciom – „Pociągiem na wakacje”.
  • Mikołaj Żornaczuk (uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego) – zdobył tytuł laureata I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Internetowym Digi Form Art 2022.
  • Julia Żornaczuk (uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego) – zdobyła tytuł laureata I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Internetowym Digi Form Art 2022.

Muzyka i śpiew:

  • Hanna Myślińska (uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich) – zajęła II miejsce w II Powiatowym Konkursie Piosenki Filmowej i Musicalowej w kategorii piosenka filmowa.
  • Emilia Brzozowska (uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego) – zajęła II miejsce w XXVII Ogólnopolskiej konfrontacji Wiolonczelowej im. Zdzisławy Wojciechowskiej, uzyskała tytuł laureata za zajęcie III miejsca w XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowo-Kontrabasowym, uzyskała tytuł laureata II nagrody w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Smyczkowych, uzyskała wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym, uzyskała wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowo-Kontrabasowym w Kowalewie Pomorskim.

Literatura:

  • Martyna Pasek (uczennica Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej) – uzyskała tytuł laureata w IV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Młodzieży „Witkacy. Napisane dzisiaj”, uzyskała tytuł laureata w Międzynarodowym Konkursie Literackim dla Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia”, zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Słowa Tischnera.
  • Zuzanna Setla (uczennica Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej) – uzyskała wyróżnienie w etapie międzyszkolnym I Wojewódzkiego Konkursu „Klucz do Lektury”.
  • Wanda Krupska (uczennica Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej) – uzyskała dwa wyróżnienia w 25. Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza.
  • Jan Śledź (uczeń Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej) – zdobył wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Młodzieży „Witkacy. Napisane dzisiaj”.
Uczestnicy uroczystości Wręczenie stypendium laureatce Wręczenie stypendium laureatce Wręczenie stypendium laureatce Wręczenie stypendium laureatce Wręczenie stypendium laureatce Wręczenie stypendium laureatce Wręczenie stypendium laureatce Wręczenie stypendium laureatowi Wręczenie stypendium laureatce Wręczenie stypendium laureatkom Laureaci wraz z osobami wręczającymi stypendia Laureaci wraz z osobami wręczającymi stypendia Wręczenie stypendium laureatce Wręczenie stypendium laureatce Wręczenie stypendium laureatce

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń