Środa, 05 Sierpień 2020

Owacje na stojąco po koncercie „Piaf po polsku” w Stacji Kultura


14.02.2020 r.


W środowy wieczór (12 lutego) Stacja Kultura zaprosiła mieszkańców na spotkanie z porywającą muzyką legendarnej Edith Piaf. Utwory paryskiego wróbelka w interpretacji Doroty Lulki i towarzyszących jej akordeonisty Pawła Nowaka oraz kontrabasisty Macieja Sadowskiego porwały i oczarowały  tłumnie przybyłą publiczność.

Dorota Lulka, wielokrotnie nagradzana wokalistka i aktorka, która zasłynęła tytułową rolą w kultowym gdyńskim spektaklu Piaf, wprowadziła słuchaczy w świat muzyki i emocji francuskiej artystki. Lulka, tak jak Edith Piaf, śpiewała całym ciałem, tworząc postać kobiety uparcie poszukującej miłości, czasem zabawnej, niekiedy irytującej.  

Tego wieczoru obok uwielbianych przez słuchaczy: „Milord”, „Padam” i „Niczego nie żałuję” wybrzmiały również mniej znane utwory, które pojawiły się na niedawno wydanej przez muzyków płycie „Piaf po polsku 2”. Obok utworów nostalgicznych, a nawet żartobliwych, śpiewanych głębokim pełnym ekspresji głosem Doroty Lulki, pojawiły się kunsztowne partie instrumentalne Pawła A. Nowaka i Macieja Sadowskiego – muzyków współpracujących z wokalistką od ponad dziesięciu lat.

Koncert zakończył się gorącymi owacjami na stojąco, wspólnym śpiewem i niekończącymi się podziękowaniami i zachwytami publiczności. Oczarowani słuchacze mieli również okazję, by zakupić płyty i zdobyć autografy artystów.

Kalendarz wydarzeń